Detoks – zniwelować skutki picia napojów alkoholowych

Zniszczony ciągami alkoholowymi organizm? W krwiobiegu zamiast cennych składników odżywczych – pozostałości substancji aktywnej… Ten stan odbija się na zdrowiu, a bywa, że również zagraża życiu. Na efekt zgubnych skutków picia napojów alkoholowych w nadmiernych ilościach i częstotliwościach nie zawsze trzeba pracować latami. Czasami na detoks alkoholowy trafia się po jednym kilkudniowym ekscesie. Każdy organizm reaguje bowiem inaczej na przyjmowanie alkoholu. Niebezpieczne zmiany dla zdrowia fizycznego i psychicznego można powstrzymać udając się na detox. Zachwiane funkcje życiowe można przywrócić dzięki lekarskiej interwencji. Podczas detoxu alkoholowego uzupełniane są niedobory płynów, elektrolitów, witamin i mikroelementów, które zostały wypłukane przez alkohol. Profesjonalna opieka medyczna, pielęgniarska i psychologiczna pozwala na przetrwanie objawów, jakie pojawiają się po nagłym odstawieniu alkoholu.

Bezpieczne i bezbolesne dochodzenie do trzeźwości – detox alkoholowy

Reakcja organizmu podczas detoxu może być różna. Między 6 a 72 godziną abstynencji pojawiają się pierwsze symptomy somatyczne i psychiczne. Drżenie rąk, nóg, nadmierne pocenie się, bóle głowy, nudności, omamy wzrokowe, dotykowe, słuchowe…  Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, utrzymać jak najlepszą formę fizyczną i psychiczną, warto poddać się opiece specjalistów. W ośrodku AGNUS, którego siedzibą jest Poznań, w bezpieczny i bezbolesny sposób wprowadzamy pacjentów w stan trzeźwości. Detoks alkoholowy pod okiem specjalistów pozwala zwalczyć uciążliwe dolegliwości i nie stracić kontroli nad zachowaniem organizmu. Poza alkoholowym detoksie organizmu proponujemy także kolejny krok – terapię na oddziale zamkniętym lub otwartym.

Znając skalę problemu jakim jest alkoholizm, zapewniamy odpowiednio przeprowadzony detoks w Poznaniu każdej osobie uzależnionej od alkoholu. Ludzkie zdrowie jest dla nas najcenniejszą wartością.

Kiedy wskazany jest detox alkoholowy

1. Po odstawieniu alkoholu pojawiają się napady drgawkowe, omamy słuchowe lub wzrokowe.

2. Nasilają się objawy spowodowane nagłą abstynencją.

3. Długi ciąg alkoholowy.

4. Niedożywienie, osłabienie, odwodnienie organizmu osoby uzależnionej od alkoholu.

5. Po łączeniu alkoholu z lekami czy narkotykami.

6. Uaktywnienie się dodatkowych chorób, na jakie cierpi osoba uzależniona.