Zalety detoksu dla organizmu

Odtrucie organizmu po alkoholu – usuwanie szkodliwych substancji

Tylko odtrucie organizmu po alkoholu bezpieczne dla pacjenta, przeprowadzane pod opieką lekarską, pielęgniarską i psychologiczną przyniesie największe korzyści dla osoby uzależnionej. Przechodzenie w stan trzeźwości nie jest prostym procesem. Długie spożywanie substancji psychoaktywnych sieje duże spustoszenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Odzwyczajenie organizmu od toksycznej trucizny niesie za sobą skutki uboczne. Poza fizycznymi dolegliwościami (m.in. problemy z układem pokarmowym, krwionośnym), w tym stanie pojawiają się także zaburzenia natury psychicznej (lęk, depresja, niepokój, bezsenność, zaburzenia osobowości, majaczenie itd.).

Odtruwanie organizmu z alkoholu to inaczej usunięcie z krwiobiegu szkodliwych substancji. Polega na przetoczeniu płynów – pacjentowi podaje się leki i minerały, które mają na celu uzupełnienie braków, jakie powstały w gospodarce wodno-elektrolitowej. Ich zadaniem jest likwidacja nieprzyjemnych objawów ostawienia alkoholu. Odtrucie organizmu po alkoholu wiąże się także z podawaniem preparatów o działaniu uspokajającym.

Zalety odtruwania organizmu z alkoholu

Z odtrucia organizmu po alkoholu wynika wiele korzyści. Szybka i profesjonalna pomoc medyczna może w skuteczny sposób poprawić zły stan zdrowotny pacjenta walczącego z uzależnieniem. Podczas kilkudniowego poalkoholowego odtruwania organizm wraca do równowagi. Długość tego procesu uzależniona jest od tego, w jakim stanie do ośrodka leczenia uzależnień trafi pacjent.

Jakie zalety niesie za sobą odtruwanie organizmu z alkoholu? Oto kilka korzyści:

  • regeneracja organizmu,
  • usunięcie wszystkich toksyn z organizmu,
  • uzupełnienie mikroelementów, płynów, witamin,
  • poprawa ogólnego samopoczucia,
  • gotowość do rozpoczęcia dalszej terapii,
  • zrzucenie pierwszego balastu związanego z nałogiem,
  • pierwszy krok do tego, aby odzyskać z powrotem kontrolę nad własnym życiem.

Zapraszamy na profesjonalne poalkoholowe odtrucie organizmu – dyskretnie i skutecznie.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS
ul. Biskupińska 9h
60-416 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami