Odtrucie alkoholowe – wstęp do trzeźwości

Wychodzenie z nałogu alkoholowego jest trudne, ale warte tego, aby spróbować. Cena, jaką płaci się za uzależnienie od alkoholu, jest niezwykle wysoka. Alkoholik traci bardzo często najbliższych, pracę i często własną godność. Powrót do trzeźwości, odzyskanie, a właściwie rozpoczęcie już nowego życia, bez zgubnego nałogu, ułatwić może detoks alkoholowy. To pierwszy etap, którym ma na celu oczyszczenie organizmu ze zbędnych toksyn, resztek alkoholu. Odtrucie alkoholowe nie jest łatwy okresem w życiu alkoholika. Odstawienie alkoholu po długich ciągach alkoholowych, kiedy w organizm wtłaczane były regularnie i w sporej ilości różnoprocentowe trunki, powoduje jego „bunt”. Mogą pojawić się drgawki, bóle mięśni i ciała, biegunki, wymioty. Serce ma zaburzony rytm pracy. Nierzadko też dochodzi lęk, niepokój, rozdrażnienie, zaburzenie osobowości. Dlatego na detoks alkoholowy najlepiej zdecydować się w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. Specjalistyczna opieka lekarzy, pielęgniarek i terapeutów pozwala złagodzić efekty uboczne zespołu abstynencyjnego i zapobiec ewentualnym powikłaniom, które zdarzają się w takich sytuacjach. .

Koszt detoksu alkoholowego

W ramach ceny za odtrucie alkoholowe proponujemy szeroki pakiet pomocy. Stan pacjenta monitorowany jest przez profesjonalną kadrę medyczną od momentu przekroczenia przez pacjenta progu naszego ośrodka leczenia uzależnień. Po detoksie alkoholowym można zacząć zastanawiać, co dalej zrobić ze swoim życiem. Wzmocniony organizm może podjąć trud zmagania się z uzależnieniem fizycznym. W pracy nad uzależnieniem psychicznym pomóc mogą terapeuci specjalizujący się w leczeniu uzależnień. Odtrucie alkoholowe jest doskonałą okazją do tego, aby zapoczątkować powrót do normalności.

Chcesz dowiedzieć się,

Co mieści się w cenie detoksu alkoholowego? W pakiecie, jaki otrzymują od nas pacjenci, którzy zdecydują się na skorzystanie z alkoholowego odtrucia mieści się
  • Opieka lekarska, pielęgniarska i psychologiczna.
  • Pełny zakres badań laboratoryjnych oraz USG, EKG i innych, jeśli zajdzie taka konieczność.
  • Farmakoterapia dostosowana do potrzeb pacjenta.
  • Konsultacja lekarzy specjalistów – jeśli będzie taka potrzeba.
  • Kontynuowanie leczenia w ramach dalszej oferty medycznej i terapeutycznej.

 jaka jest cena za detoks alkoholowy? Zadzwoń lub napisz do nas!  Pamiętaj, że skorzystanie z ekspresowego odtrucia alkoholowego w niskiej cenie, oferowanego przez niektóre placówki, może okazać się bardzo niebezpieczne w skutkach. Zbyt szybkie obniżanie poziomu alkoholu we krwi nierzadko kończy się poważnymi powikłaniami zdrowotnymi takimi jak np. padaczka, depresja czy podejmowanie prób samobójczych. Nasz ośrodek ma duże doświadczenie w zakresie pomocy osobom, które mają za sobą już skuteczne i bezpieczne odtrucia alkoholowe. Dodatkowo również proponujemy dalszą opiekę specjalistyczną, jeśli pacjent zdecyduje się na rozpoczęcie lub kontynuowanie przerwanego leczenia terapeutycznego.

Przekonaj się, ile możesz zyskać w swoim życiu!

Decydując się na odtrucie alkoholowe w naszej klinice w Poznaniu, masz szansę już w pewnym stopniu opanować problem z nałogiem. W trzeźwości umysłu i ze wzmocnionym organizmem możesz podjąć ważną dla siebie decyzję życiową. W komfortowych warunkach, pod specjalistyczną opieką medyczną i terapeutyczną masz możliwość zrobić pierwszy krok w kierunku trzeźwości. Alkoholowe odtrucie poprzez detoks jest okazją do tego, aby przerwać kolejny lub nawet pierwszy ciąg alkoholowy i przejść w bezpieczny sposób w abstynencję. Nie daje to jeszcze gwarancji, że następnego dnia nie sięgniesz po alkohol. Jest to jednak dla alkoholika pierwsza realna opcja do tego, aby znaleźć się na oddziale leczenia choroby alkoholowej i rozpoczęcie drogi w kierunku normalnego życia. W przypadku bowiem podjęcia decyzji o podjęciu terapii bardzo często odtrucia alkoholowe są jednym z obowiązkowych elementów. Tylko osoby trzeźwe mogą rozpocząć dalsze leczenie w takim ośrodku jak nasz. Nie bój się więc zapytać o cenę za detoks alkoholowy. Gwarantujemy Ci pełną dyskrecję na każdym etapie odtrucia.