Zalety detoksu dla organizmu

Odtrucie organizmu po alkoholu – usuwanie szkodliwych substancji

Tylko odtrucie organizmu po alkoholu bezpieczne dla pacjenta, przeprowadzane pod opieką lekarską, pielęgniarską i psychologiczną przyniesie największe korzyści dla osoby uzależnionej. Przechodzenie w stan trzeźwości nie jest prostym procesem. Długie spożywanie substancji psychoaktywnych sieje duże spustoszenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Odzwyczajenie organizmu od toksycznej trucizny niesie za sobą skutki uboczne. Poza fizycznymi dolegliwościami (m.in. problemy z układem pokarmowym, krwionośnym), w tym stanie pojawiają się także zaburzenia natury psychicznej (lęk, depresja, niepokój, bezsenność, zaburzenia osobowości, majaczenie itd.). W niektórych przypadkach zdarzają się także powikłania takie jak np.

 • padaczka – do objawów której zaliczyć można m.in. drgawki, utratę przytomności, mimowolne oddawanie moczu, zaburzenia świadomości,
 • depresja – czyli np. smutek, przygnębienie, niepokój, spadek aktywności,
 • próby samobójcze.

Odtruwanie organizmu z alkoholu to inaczej usunięcie z krwiobiegu szkodliwych substancji. Polega na przetoczeniu płynów – pacjentowi podaje się leki i minerały, które mają na celu uzupełnienie braków, jakie powstały w gospodarce wodno-elektrolitowej. Ich zadaniem jest likwidacja nieprzyjemnych objawów ostawienia alkoholu. Odtrucie organizmu po alkoholu wiąże się także z podawaniem preparatów o działaniu uspokajającym.

Zalety odtruwania organizmu z alkoholu

Z odtrucia organizmu po alkoholu wynika wiele korzyści. Szybka i profesjonalna pomoc medyczna może w skuteczny sposób poprawić zły stan zdrowotny pacjenta walczącego z uzależnieniem. Podczas kilkudniowego poalkoholowego odtruwania organizm wraca do równowagi. Długość tego procesu uzależniona jest od tego, w jakim stanie do ośrodka leczenia uzależnień trafi pacjent. Odtruwanie organizmu z alkoholu pozwala na łagodne, kontrolowane i komfortowe przejście do stanu trzeźwości. Jest nie tylko terapią fizyczną, ale i wpływa pozytywnie na sferę psychiczną.

Jakie zalety niesie za sobą odtruwanie organizmu z alkoholu? Oto kilka korzyści:

 • pozwala przerwać ciąg alkoholowy w bezpieczny i kontrolowany sposób,
 • regeneracja organizmu,
 • usunięcie wszystkich toksyn z organizmu,
 • uzupełnienie mikroelementów, płynów, witamin – te ostatnie zwłaszcza chronią mózg,
 • poprawa ogólnego samopoczucia,
 • pozbycie się nieprzyjemnego bólu
 • gotowość do rozpoczęcia dalszej terapii,
 • zrzucenie pierwszego balastu związanego z nałogiem,
 • pierwszy krok do tego, aby odzyskać z powrotem kontrolę nad własnym życiem.
 • spełnienie warunku, że w terapii w ośrodku uzależnień uczestniczyć mogą tylko osoby w danym momencie trzeźwe.

Odtruwanie organizmu po alkoholu za pomocą płynu wieloelektrolitowego, soli fizjologicznej, glukozy, witamin przyspiesza metabolizm. W ten sposób wątroba szybciej pozbywa się nagromadzonego w organizmie alkoholu.

Dyskretne odtrucie organizmu z alkoholu

Zapraszamy na profesjonalne poalkoholowe odtrucie organizmu – dyskretnie i skutecznie. Zapewniamy warunki, w których każda osoba mająca problem z alkoholem będzie mogła w możliwie komfortowych warunkach odstawić go. Warto wykorzystać szansę, jaką jest odtrucie organizmu z alkoholu i zrobić krok w pozytywnym kierunku. Niektóre osoby po detoksie wypisują się z ośrodka na własne życzenie, uważając, że są już na tyle silne, że dadzą sobie radę samodzielnie z pokonaniem nałogu. To jest jednak złudne myślenie. Specjalistyczna pomoc, terapia, wiedza na temat choroby alkoholowej, niebezpieczeństw, jakie czyhają w momencie powrotu do picia, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, wczesne rozpoznawanie problemu to szansa to, aby uniknąć dalszego uzależnienia się od substancji psychoaktywnej. Dlatego po odtruwaniu organizmu po alkoholu lepiej jest zostać pod dalszą fachową opieką terapeutyczną i tym samym zwiększyć swoje szanse na poradzenie sobie z nałogiem. Zamknięcie alkoholika w placówce takiej jak nasza to m.in. sposób na ochronienie go przed różnymi zewnętrznymi, negatywnymi wpływami. Nie jest on bowiem na tyle mocny emocjonalnie, aby mógł sam dać sobie radę z nimi.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono

Scroll to Top