Detoks alkoholowy Gniezno

Alkoholizm to ciężka, przewlekła choroba, z którą boryka się wielu mieszkańców Polski. Nałóg ten ma bardzo różnorodne przyczyny, może być uwarunkowany genetyczne, hormonalne, biologiczne czy społeczne, często u jednego chorego współistnieje kilka różnych czynników. Jednak bez względu na to, z jakiego powodu choroba dotknęła pacjenta, może on liczyć na profesjonalną pomoc w ośrodku Agnus w Poznaniu, zajmującym się leczeniem uzależnień i współuzależnień. Zapraszamy pacjentów z Gniezna i ich rodziny, nasi specjaliści pomogą wygrać tę nierówną walkę.

Na początku detoks alkoholowy

Osoba trafiająca do naszego ośrodka zostaje szczegółowo przebadana pod kontem fizycznym i psychicznym. W trakcie diagnostyki specjaliści określają stopień uzależnienia, sprawdzają ogólny stan zdrowia pacjenta i zlecają dalsze leczenie. W większości przypadków proces wychodzenia z choroby rozpoczyna się od detoksu alkoholowego, który pozwala w znacznym stopniu złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, po odstawieniu trunków chorzy mogą skarżyć się na następujące objawy:

  • zawroty i bóle głowy,
  • problemy ze snem,
  • nudności, wymioty  czy biegunki,
  • wzrost ciśnienia tętniczego,
  • złe samopoczucie.

W przypadku chronicznego picia zespół abstynencyjny może mieć niebezpieczne powikłania, u niektórych pacjentów dochodzi do ataków padaczki poalkoholowej, halucynacji i majaczeń, a także niewydolności wielu organów. Dlatego detoks alkoholowy prowadzony pod okiem specjalistów w Agnus jest bezpieczną alternatywą dla osób, które pragną rozpocząć życie w trzeźwości.

Etapy detoksu alkoholowego

Odtrucie alkoholowe, które rekomendujemy pacjentom z Gniezna, nie polega wyłącznie na oczyszczeniu organizmu z toksyn. Proces składa się z kilku etapów, które pomagają przywrócić kondycję fizyczną i psychiczną chorego do normy. Po gruntownym przebadaniu stanu zdrowia pacjenta specjaliści rozpoczynają proces oczyszczania jego organizmu z alkoholu i innych niebezpiecznych toksyn. Następnie pacjentowi uzupełnia się poziom witamin, głównie z grupy B oraz mikroelementów, w trakcie długotrwałego picia powszechne jest bowiem wystąpienie wielu niedoborów. Ważnym etapem detoksu alkoholowego jest wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej, a także zastosowanie terapii farmakologicznej, polegającej na podaniu środków uspokajających.

Profesjonalizm i dyskrecja

Osoby z Gniezna korzystające z usług ośrodka Agnus w Poznaniu mogą liczyć na całkowitą anonimowość. Zdajemy sobie sprawę z tego, że leczenie uzależnienia jest sprawą intymną, dlatego dane osobowe naszych pacjentów znajdują się pod ścisłą ochroną. W ośrodku pacjent znajduje się pod opieką wykwalifikowanej i profesjonalnej kadry, mającej doświadczenie w różnorodnych przypadkach choroby alkoholowej. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, dzięki czemu leczenie doskonale dostosowane jest do ich potrzeb. Zarówno detoks alkoholowy, jak i terapia w naszym ośrodku to najlepszy sposób do rozpoczęcia walki z nałogiem i przejęcia kontroli nad własnym życiem.

Ocena 5 / 5. Głosy: 8

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami