Detoks alkoholowy Grodzisk Wielkopolski

Każda osoba zmagająca się z problemem uzależnienia alkoholowego wie, że wyjście z nałogu to niełatwe zadanie. Pierwszy krok, który umożliwi odzyskanie kontroli nad własnym życiem człowiekowi zmagającemu się z alkoholizmem, to poszukanie wsparcia u specjalistów: lekarzy i terapeutów. Takich nie brakuje właśnie w naszym ośrodku – posiadamy doświadczoną kadrę ekspertów, którzy pomogą pokonać uzależnienie poprzez przeprowadzenie detoksu alkoholowego.

Detoksykacja pod lupą

Detoksykacja to nic innego jak po prostu odtrucie alkoholowe. Przyjmuje się, że jest to pierwszy z etapów procesu wychodzenia z uzależnienia. Niestety, osobom uzależnionym niezmiernie trudno jest samodzielnie poradzić sobie z tym problemem. Co zrobić zatem w takiej sytuacji? Koniecznie udać się do specjalistycznego ośrodka, w którym czeka profesjonalna kadra specjalistów gotowych na świadczenie pomocy i wsparcia.

Na czym dokładniej polega odtruwanie alkoholowe?

Przede wszystkim należy przeprowadzić dokładny wywiad z każdą nową osobą. To pomoże dowiedzieć się, w jakim stopniu jest ona uzależniona i określić jej stan ogólny. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji można przystąpić do odtruwania organizmu. W ramach procesu odtruwania alkoholowego:
  • odpowiednio nawadnia się pacjenta, dzięki czemu uzupełniane są elektrolity,
  • podaje mu się witaminy, szczególnie z grupy B1, a także beta-blokery – w przypadku kiedy układ współczulny pacjenta został pobudzony,
  • dostarcza się także benzodiazepiny, które skutecznie pomagają pokonać zespół abstynencyjny, leki te posiadają ponadto działanie wyciszające i uspokajające,
  • jeśli chodzi o wszelkie środki farmakologiczne – w przeważającej mierze podawane są dożylnie lub domięśniowo, gdyż doustnie mają bardzo słabe wchłanianie.
Każdemu odtruciu towarzyszą nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego. Twierdzi się, że mogą one zagrażać zdrowiu czy też życiu pacjenta. Dlatego też podjęcie leczenia, detoksu w specjalistycznym ośrodku jest tak ważne. W naszej placówce, która znajduje się w Poznaniu, osoby uzależnione są monitorowane przez cały pobyt pod kątem swojego stanu zdrowia. Zatrudniamy specjalistów, którzy są przy swoich pacjentach całą dobę. Przyjmuje się, że średnio odtrucie alkoholowe trwa od 3 do 5 dni. Aby w skuteczny sposób pomóc każdej osobie uzależnionej, nasi eksperci przygotowują i opracowują indywidualny plan działania. Warto podkreślić, że detoks alkoholowy to pierwszy etap w przygotowaniu uzależnionych do dalszego leczenia. Nadmierne spożywanie alkoholu jest problemem dotykającym coraz więcej osób. To rodzaj zaburzenia, którego proces leczenia jest żmudny i długotrwały. Trzeba jednak podkreślić, że alkoholizm jest możliwy do wyleczenia. Pierwszym do tego krokiem jest właśnie detoks alkoholowy. Osoba uzależniona nie powinna zastanawiać się, czy się na niego zdecydować. W naszym ośrodku przebywają pacjenci z całej Polski, w tym również z okolic Grodziska Wielkopolskiego oddalonego od stolicy Wielkopolski około 50 km.

Ocena 5 / 5. Głosy: 3

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami