Detoks alkoholowy Piła

Doświadczeni terapeuci podkreślają, że obecnie najbardziej efektywnym początkiem walki z nałogiem alkoholowym jest dokładne odtrucie całego organizmu. Przeprowadzony w naszej klinice detoks alkoholowy sprawdza się niezależnie od stopnia uzależnienia – z oferty mogą skorzystać między innymi pacjenci z Piły i okolic. Jego przebieg będzie stale kontrolowany przez specjalistów, którzy w razie potrzeby wspomagają pacjenta dodatkową suplementacją.

Jak przebiega odtrucie poalkoholowe?

Detoks alkoholowy zawsze wiąże się z nieprzyjemnymi objawami somatycznymi i psychicznymi, które wchodzą w zakres zespołu abstynenckiego. Ich intensywność jest współmierna między innymi od stopnia uzależnienia oraz ilości spożytego alkoholu w przeciągu ostatnich dni. Należy jednak zaznaczyć, że każdy organizm inaczej reaguje na odstawienie substancji uzależniającej. Z tego względu warto zapisać się na detoks alkoholowy pod okiem specjalistów – wszystkim pacjentom z Piły i okolic zapewniamy kompleksowe wsparcie lekarzy i terapeutów, którzy postarają się zniwelować nieprzyjemne symptomy odtruwania. Odtrucie alkoholowe najczęściej wywołuje zawroty głowy oraz charakterystyczne drżenie mięśni, będące jednym z głównych objawów odstawienia. Pacjenci często skarżą się też na inne symptomy, takie jak:

  • wymioty,
  • problemy trawienne, w tym biegunki,
  • gwałtowne skoki ciśnienia,
  • zaburzenia rytmu serca.

Dla wielu osób szczególnym problemem są symptomy psychiczne, w tym powracające myśli depresyjne i zaburzenia snu. Chorzy zmagają się także z poczuciem ogólnego rozdrażnienia, które idzie w parze ze stanami lękowymi. W poważniejszym stadium mogą występować wahania osobowości. Na szczęście dzięki wsparciu specjalistów pacjenci korzystają z odpowiednio dobranych leków uspokajających, a ich organizm zostaje dodatkowo wzmocniony dawkowanymi substancjami odżywczymi.

Jak długo powinien trwać kompleksowy detoks alkoholowy?

Oferty jednodniowego odtrucia poalkoholowego nie są dobrym wyborem, ponieważ jedna doba nie jest wystarczająca do dokładnego oczyszczenia organizmu oraz przywrócenia jego prawidłowych parametrów. O wiele lepszym rozwiązaniem jest długotrwały detoks alkoholowy – w naszym ośrodku w Poznaniu pacjenci z Piły i okolic mogą poddać się terapii trwającej co najmniej trzy dni, podczas której chory pozbywa się szkodliwych toksyn. Odtruwanie wykonywane pod okiem specjalistów może trwać nieco dłużej – nawet do pięciu dób. Wiele zależy od reakcji organizmu na odstawienie alkoholu oraz ilości zalegających w nim toksyn. Lekarze na bieżąco monitorują stan zdrowia. W tym celu wykonują badania krwi i testy ukazujące aktualne postępy w terapii. Parodniowy detoks będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które przez dłuższy czas spożywały alkohol niższej jakości lub często były w tak zwanych ciągach alkoholowych Obecnie detoks alkoholowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób uzależnionych, które widzą w nim nadzieję na utrzymanie abstynencji. Warto zapisać się do nowoczesnego ośrodka walki z uzależnieniami i powierzyć swoje zdrowie specjalistom.

Ocena 5 / 5. Głosy: 1

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami