Detoks alkoholowy Leszno

Detoks alkoholowy dla osób z Leszna – pierwszy etap zerwania z nałogiem

Przeświadczenie mówiące o tym, że alkoholik to osoba bezdomna, bezrobotna oraz bez perspektyw na przyszłość, jest całkowicie błędne. Praktyka pokazuje bowiem, że osoby nadużywające alkoholu mogą mieć rodzinę, dom oraz dobrze płatną pracę. Niestety, czasami zdarza się, że pęd życia, presja otoczenia, czy też nagromadzone problemy powodują, że szukamy odskoczni od codzienności oraz sposobów na szybki relaks. To właśnie między innymi dlatego tak wiele osób zaczyna zaglądać do kieliszka, widząc w nim rozwiązanie swoich problemów. Oczywiście przekonanie to jest błędne, ponieważ alkoholizm niszczy wiele aspektów życia, a walka z tą chorobą jest nie tylko trudna, ale i długotrwała.

Istnieje wiele czynników wskazujących na to, że dana osoba ma poważny problem z nadużywaniem alkoholu i powinna zgłosić się na detoks alkoholowy, który przeprowadzamy w poznańskim ośrodku Agnus. Mowa tu przede wszystkim o całkowitym braku kontroli nad swoim życiem, odcięciu się od bliskich osób, osłabieniu, rozdrażnieniu, upośledzeniu mięśnia sercowego, problemach z wątrobą, drżeniu rąk i nie tylko. Początek choroby alkoholowej może być dość trudny do zauważenia, lecz nie niemożliwy. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty – granica między piciem okazyjnym, czy też towarzyskim, a piciem, nad którym traci się kontrolę, jest bardzo płynna. Kwestia ta uzależniona jest od kilku czynników oraz od faktu, że każda osoba reagować będzie całkowicie inaczej na napoje alkoholowe. Jeśli więc mieszkasz w Lesznie i podejrzewasz, że problem alkoholowy może dotyczyć również Ciebie – nie czekaj i zgłoś się do naszego ośrodka już dziś. Gwarantujemy całkowitą dyskrecję oraz należytą opiekę na każdym etapie detoksykacji.

Jakie są fazy uzależnienia od alkoholu?

Istnieje kilka faz uzależnienia od alkoholu:
  • faza wstępna, która charakteryzuje się stopniowym wzrostem tolerancji na alkohol. To właśnie wtedy dana osoba odkrywa, że dzięki napojom wyskokowym jest w stanie poprawić swoje samopoczucie,
  • faza ostrzegawcza, na którą składają się tzw. dziury w pamięci,
  • faza krytyczna cechująca się całkowitą utratą kontroli nad piciem,
  • faza przewlekła, podczas której występują długotrwałe ciągi alkoholowe.

Należy jednak podkreślić, że niezależnie od stopnia zaawansowania nałogu, istnieje możliwość wyjścia z niego. Warto uświadomić sobie, że alkoholizm jest chorobą całkowicie nieuleczalną, co oznacza, że osoba, która wyszła z nałogu, chcąc żyć w trzeźwości, nie będzie mogła już nigdy spożywać napojów alkoholowych. Proces związany z wychodzeniem z nałogu jest czasochłonny, wieloetapowy, trudny oraz wymagający zaangażowania chorego. Istnieje wiele ośrodków oferujących swoją pomoc w leczeniu alkoholizmu mieszkańcom Leszna, a są to między innymi placówki takie jak nasza, które od lat zajmują się detoksem alkoholowym, jak również grupy AA.

Na czym polega detoks alkoholowy w ośrodku Agnus?

Detoksykacja organizmu odbywa się w naszym ośrodku znajdującym się na obrzeżach Poznania. Zatrudnieni w nim specjaliści pomogą przetrwać objawy zespołu abstynencyjnego. Symptomy, takie jak majaczenie, bezsenność, czy rozdrażnienie mijają po kilku dniach i są one łagodzone przy użyciu środków farmakologicznych. Detoks alkoholowy przeprowadzany pod okiem naszej doświadczonej kadry w ośrodku Agnus daje większe szanse na jego powodzenie, niż w przypadku detoksu realizowanego na własną rękę w swoim domu.

Ocena 5 / 5. Głosy: 6

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami