Detoks alkoholowy Jarocin

Spożywanie wysokoprocentowych trunków jest częścią dorosłości, picie alkoholu w trakcie spotkań towarzyskich pozwala nam się odprężyć i nabrać pewności siebie. Niestety w przypadku niektórych osób alkohol staje się nierozerwalną częścią życia, lekarstwem na codzienne bolączki, sposobem na zabicie nudy. Alkoholizm jest poważną chorobą, która często rozwija się przez wiele lat, niekiedy w nieświadomości uzależnionego. Chory coraz częściej sięga po trunki, również w samotności, aż w końcu używka przejmuje kontrolę nad jego życiem. Na szczęście mieszkańcy Jarocina zmagający się z alkoholizmem mogą szukać pomocy w ośrodku Agnus w Poznaniu, oferującym profesjonalny detoks alkoholowy oraz terapię uzależnień.

Pomoc w wyjściu z nałogu

Przyczyn wystąpienia alkoholizmu jest wiele, niekiedy mogą one ze sobą współwystępować. Obecnie wyróżnia się następujące czynniki, które mogą prowadzić do wystąpienia choroby:
  • medyczne,
  • psychologiczne,
  • pedagogiczne,
  • socjologiczne.
Bez względu jednak na przyczyny choroby, jej przebieg jest podobny, dzieli się na cztery następujące po sobie fazy. Wielu pacjentów dopiero na ostatnim etapie alkoholizmu, fazie przewlekłej, zdaje sobie sprawę ze swojego stanu i rozpoczyna leczenie. Decyzja jest przeważnie wynikiem nieprzyjemnych sytuacji w życiu wynikających z alkoholizmu: utraty pracy, rozbicia rodziny czy problemów finansowych. Mocne postanowienie poprawy jest pierwszym etapem w walce z chorobą, jednak aby móc rozpocząć leczenie, chory musi rozpocząć abstynencję. Dlatego w ośrodku Agnus pacjenci z Jarocina mogą liczyć na bezpieczny i profesjonalny detoks alkoholowy, który pozwala uniknąć przykrych powikłań zespołu abstynencyjnego. Na początku jednak chory poddawany jest kompleksowym badaniom, mającym na celu określenie jego kondycji psychicznej i fizycznej.

Kompleksowe leczenie

Dzięki profesjonalnemu detoksowi alkoholowemu można przywrócić stan zdrowia pacjenta do normy, co jest niezbędne do rozpoczęcia terapii uzależnień. W trakcie odtruwania poalkoholowego organizm oczyszczany jest z toksyn, a także wyrównywana jest jego gospodarka wodno-elektrolitowa. Częścią detoksu alkoholowego jest też uzupełnienie niedoborów, które mogły wyniknąć w trakcie regularnego picia, szczególnie dotyczy to witamin z grupy B. Dzięki tym zabiegom organizm chorego jest odpowiednio odżywiony i nawodniony, często podawane są też leki z grupy benzodiazepinów, które pomagają choremu uspokoić się i wyciszyć. Kiedy detoks alkoholowy jest już kompletny, pacjent kierowany jest na terapie indywidualne oraz grupowe, w których trakcie poznaje mechanizmy walki z nałogiem, a także jego przyczyny. Dzięki kompleksowemu leczeniu chory ma znacznie większe szanse na wyjście z alkoholizmu i wytrwanie w trzeźwości.

Profesjonalna opieka

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus w Poznaniu zaprasza pacjentów z Jarocina, którzy poszukują profesjonalnej pomocy w walce z nałogiem. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy przez wiele lat praktyki zdobyli ogromną wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu pacjenci trafiający do naszego ośrodka mają większą szansę na wyjście z nałogu, oprócz detoksu alkoholowego mogą liczyć na kompleksową terapię uzależnień, a także całkowitą anonimowość.

Ocena 5 / 5. Głosy: 2

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami