Detoks alkoholowy Konin

Spożywanie alkoholu jest mocno zakorzenione w polskiej kulturze. Dorosłe osoby piją wysokoprocentowe trunki przy każdej okazji, w trakcie rodzinnego grilla, meczu piłkarskiego, każdego spotkania towarzyskiego czy nawet w trakcie świąt religijnych. Już od dziecka otaczają nas osoby będące pod wpływem alkoholu, przez co się z nim oswajamy i chętniej sięgamy po trunek w wieku dorosłym. Niestety również osoby niepełnoletnie lubią eksperymentować z wysokoprocentowymi napojami, co w niektórych przypadkach kończy się tragicznie.

Fazy alkoholizmu

Alkoholizm większości z nas kojarzy się z osobami, które nie potrafią zacząć dnia bez kropli trunku i często uczestniczą w kilkudniowych libacjach. Jednak jest to tak naprawdę już ostatnia faza choroby, którą poprzedzają trzy inne, łagodniejsze:
  • Faza prealkoholowa – picie zaczyna sprawiać przyjemność, zwiększa się tolerancja na alkohol,
  • Faza ostrzegawcza – pojawienie się luk pamięciowych,
  • Faza krytyczna – chory traci kontrolę nad piciem,
  • Faza przewlekła – pojawiają się wielodniowe ciągi picia.

Detoks alkoholowy – pierwszy krok do wyleczenia

Mieszkańcy Konina mogą szukać pomocy profesjonalistów w Ośrodku Leczenia Uzależnień Agnus w Poznaniu, który już od wielu lat zajmuje się ciężkimi przypadkami alkoholizmu, ułatwiając chorym rozpoczęcie nowego, trzeźwego życia. Do kontaktu zachęcamy także osoby, które w swoim bliskim otoczeniu mają alkoholika, któremu chcą pomóc wyjść na prostą. Na początku pobytu w ośrodku pacjent zostaje skierowany na detoks alkoholowy, który pozwala wyeliminować z organizmu szkodliwe dla zdrowia toksyny, dodatkowo wzmacniając go odpowiednio skomponowanymi składnikami odżywczymi. Detoks trwa od 3 do 5 dni, po jego zakończeniu pacjent trafia w ręce wykwalifikowanej kadry terapeutów, którzy indywidualnie dostosowują dalsze leczenie do konkretnego pacjenta. Mieszkańcy Konina mogą liczyć u nas na absolutną dyskrecję i profesjonalizm, nasi pracownicy posiadają ogromne doświadczenie w leczeniu pacjentów w różnych fazach alkoholizmu.

Główne cele detoksu alkoholowego

Nawet najsilniejsze postanowienie poprawy może nie wystarczyć do tego, aby odstawić alkohol i pozostać w trzeźwości. Osoby, które znajdują się w ostatniej, przewlekłej fazie choroby po odstawieniu napojów wysokoprocentowych prawie na pewno będą cierpieć na zespół abstynencyjny. Jest to szereg psychofizycznych konsekwencji odstawienia alkoholu, który może prowadzić nawet do wielu powikłań zdrowotnych, a także omamów słuchowych i wzrokowych. Aby odstawienie trunków było możliwie najłagodniejsze, zaleca się przeprowadzenie detoksu alkoholowego na początku każdej terapii. W czasie kilkudniowej procedury przywracana jest prawidłowa gospodarka wodno-elektrolitowa pacjenta, dzięki czemu jego organizm jest gotowy na rozpoczęcia dalszej terapii. Pacjenci z Konina wybierający detoks alkoholowy w Agnus mogą liczyć na spokojny powrót do zdrowia, nieustanne wsparcie doświadczonej kadry terapeutycznej, oraz komfortowe warunki pobytowe. Zapewniamy też całkowitą anonimowość, przykładamy ogromną wagę do ochrony danych osobowych naszych pacjentów.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami