Detoks alkoholowy – Sępólno Krajeńskie

Długotrwałe nadużywanie alkoholu może prowadzić do poważnych zmian oraz uszkodzeń w organizmie człowieka. Jeśli nie możesz sobie samodzielnie poradzić z uzależnieniem i potrzebujesz fachowej pomocy w powrocie do trzeźwości, Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS w Poznaniu może być miejscem, którego szukasz. W naszej placówce przeprowadzamy skuteczny i dyskretny detoks alkoholowy, proponując szeroki pakiet pomocy. Do naszej kliniki trafiają osoby z całej Polski – w zakresie odtruwania zaufało nam wielu pacjentów, w tym między innymi z Sępólna Krajeńskiego.

Profesjonalne odtrucie pod okiem specjalistów

W chwili odstawienia alkoholu, który był spożywany regularnie i przez dłuższy czas, u wielu osób uzależnionych pojawiają się objawy tzw. zespołu abstynencyjnego. Należą do nich między innymi takie dolegliwości, jak:
  • nadciśnienie tętnicze,
  • drżenie mięśni,
  • bezsenność,
  • nudności, biegunki i wymioty,
  • zaburzenia pracy serca,
  • nadmierna potliwość,
  • rozdrażnienie i ogólne złe samopoczucie.
Na skutek wyżej wymienionych symptomów bardzo trudno jest poradzić sobie z pojawiającą się pokusą ponownego zajrzenia do kieliszka bez odpowiedniej pomocy. Odtrucie, czyli detoks alkoholowy ma na celu przywrócenie równowagi fizycznej i psychicznej osobie uzależnionej, aby mogła ona przystąpić do dalszego leczenia. W tym celu z organizmu alkoholika usuwane są szkodliwe toksyny, a następnie są mu podawane odpowiednie preparaty witaminowo-mineralne oraz środki pozwalające uregulować gospodarkę wodno-elektrolitową.

Kto może zgłosić się na detoks alkoholowy?

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS oferuje fachową pomoc wszystkim osobom, które zmagają się z alkoholizmem. W naszej klinice odtrucie odbywa się pod całodobową opieką medyczną, w której trakcie pacjent może liczyć nie tylko na życzliwe wsparcie, ale także na wszelkie niezbędne preparaty farmakologiczne pomagające wyeliminować uciążliwe objawy zespołu abstynencyjnego. Do naszej placówki przyjmujemy osoby walczące z chorobą alkoholową z całej Polski, w tym między innymi z Sępólna Krajeńskiego.

Co po detoksie alkoholowym?

Po odtruciu pacjenci w naszej klinice są informowani o dalszych sposobach leczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet najlepiej przeprowadzony detoks alkoholowy nie zastąpi kompleksowej psychoterapii, dzięki której chory ma szanse na wyzdrowienie i powrócenie do normalnego, zdrowego funkcjonowania. Nasz ośrodek daje możliwość podjęcia takiej terapii pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych psychoterapeutów.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami