Detoks alkoholowy – Rypin

Jednym z bezpieczniejszych sposobów na przeprowadzenie u osoby uzależnionej od alkoholu wstępnej fazy leczenia, jest odtrucie alkoholowe. Jest to proces, który pomaga przede wszystkim oczyścić organizm z toksyn oraz zminimalizować objawy wywołane tzw. zespołem abstynencyjnym. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS przyjmuje na detoks alkoholowy osoby z całej Polski, w tym między innymi z Rypina.

Czym dokładnie jest odtruwanie?

Jest to zespół procedur medycznych stosowanych w celu całkowitego usunięcia z organizmu wszelkich toksyn związanych z długotrwałym spożywaniem alkoholu, uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów, a także przywrócenia odpowiedniej równowagi wodno-elektrolitowej. Detoks alkoholowy powinien być przeprowadzany pod ścisłą kontrolą lekarską, gdyż daje to możliwość szybkiego zareagowania w razie wystąpienia ewentualnych powikłań takich jak, chociażby majaczenie, omamy, padaczka alkoholowa. Niezwykle istotne znaczenie ma także rozłożenie całego procesu odtruwania w czasie.

Kto powinien poddać się detoksowi alkoholowemu?

Odtrucie może zostać przeprowadzone u każdej osoby, u której wystąpiły objawy związane z uzależnieniem od alkoholu. Poza objawami abstynencyjnymi podstawowymi przesłankami do skierowania na detoks alkoholowy są:
  • osłabienie, odwodnienie oraz niedożywienie pacjenta,
  • spożywanie alkoholu połączone z przyjmowaniem leków lub narkotyków,
  • poprzedzający leczenie długi ciąg alkoholowy,
  • dodatkowe choroby, np. zaburzenia psychiczne.

W jaki sposób przebiega odtrucie w naszej placówce?

Pierwszym etapem detoksu alkoholowego w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS w Poznaniu zawsze jest szczegółowa diagnostyka stanu pacjenta, w której trakcie lekarz ocenia ogólny stan zdrowia, sprawdza poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, a także dowiaduje się, jak bardzo dana osoba jest uzależniona od alkoholu. Następnie pacjent może zostać poddany odtruciu, podczas którego z jego organizmu są usuwane toksyczne substancje oraz uzupełniane niedobory składników witaminowych i mineralnych. Nasza placówka może poszczycić się gronem wykwalifikowanych specjalistów w zakresie detoksu alkoholowego, którzy służą życzliwym wsparciem oraz fachową wiedzą na każdym etapie leczenia. Do tej pory zaufało nam już wiele osób zmagających się z alkoholizmem, wśród których znajdują się między innymi pacjenci z Rypina oraz wielu innych miast Polski. Wszystkim zgłaszającym się do nas osobom zapewniamy odpowiednie warunki do zdrowienia, a także gwarantujemy pełną anonimowość.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami