Detoks Alkoholowy Śrem

Detoks alkoholowy dla osób ze Śremu – podejmij walkę z nałogiem już dziś

Alkoholizm to choroba, która nieleczona prowadzi do śmierci. Niestety, często zdarza się, że problem alkoholowy jest bagatelizowany lub, co gorsza, wypierany ze świadomości danej osoby. Działanie napojów wysokoprocentowych może powodować przykre skutki zdrowotne, takie jak marskość wątroby, drżenie rąk, czy też problemy z sercem, których lepiej jest unikać. Chcąc zerwać walkę z nałogiem, warto rozpocząć od detoksu alkoholowego w poznańskim ośrodku Agnus, na który mogą zgłosić się mieszkańcy Śremu oraz innych, pobliskich miejscowości. Jest to dobry, sprawdzony i dyskretny sposób na podjęcie walki z nałogiem, od którego warto zacząć. Umysł osoby uzależnionej od alkoholu wypiera konsekwencje związane z jego zażywaniem, starając się ignorować pogarszające się zdrowie oraz stan psychiczny. Co więcej, osoba ta nie jest w stanie wyobrazić sobie dłuższego funkcjonowania bez spożycia alkoholu, który jest lekarstwem na smutki, czy też nieciekawą sytuację życiową. To właśnie napoje procentowe dostarczają jej pozytywnych emocji, redukując jednocześnie stres oraz napięcie. Niestety, z biegiem czasu, by móc osiągnąć odpowiedni stan, niezbędne jest regularne zwiększanie dawek spożywanego alkoholu.

Kto może zgłosić się na leczenie?

Terapia zalecana jest każdej osobie, która czuje, że problem z alkoholem zaczyna się jej wymykać spod kontroli. Warto więc wiedzieć, że idąc do poradni zajmującej się leczeniem uzależnienia od alkoholu, nie jest koniecznie posiadanie skierowania. W tego typu placówkach chory ma możliwość bezpośredniego kontaktu zarówno z lekarzami, jak i terapeutami, którzy służą pomocą, radą oraz swoim doświadczeniem. To właśnie tam osoba uzależniona ma możliwość otrzymania informacji na temat rozwoju nałogu, jak również dalszego postępowania mającego na celu rozpoczęcie trzeźwego życia. Należy tu także zaznaczyć, że pomoc ta nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi, ponieważ znaczna część poradni funkcjonujących na terenie naszego kraju, oferuje bezpłatne usługi osobom posiadającym ubezpieczenie zdrowotne. Oczywiście istnieją także miejsca, w których pomoc mogą uzyskać osoby nieubezpieczone, dlatego też walkę z nałogiem może podjąć każdy, niezależnie od aktualnej sytuacji życiowej, czy też zasobności swojego portfela.

Detoks alkoholowy dla osób zamieszkujących Śrem – skuteczna pomoc w walce z objawami zespołu abstynencyjnego.

Powodów, dla których mieszkańcy Śremu mający problem z nałogiem, powinni zdecydować się na detoks alkoholowy w naszym ośrodku, jest naprawdę wiele. Do najważniejszych z nich zalicza się fakt, że pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, objawy zespołu abstynencyjnego nie są aż tak bardzo dokuczliwe. Mowa tu przede wszystkim o:
  • nadpobudliwości,
  • drżeniu rąk,
  • nadmiernej potliwości,
  • halucynacjach,
  • majaczeniu,
  • napadach paniki,
  • bezsenności.
Warto również wiedzieć, że detoks ten poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z pacjentem, dzięki czemu istnieje możliwość wprowadzenia leczenia farmakologicznego, które w sposób skuteczny łagodzić będzie wyżej wymienione objawy. Mowa tu także o lekach obniżających ciśnienie tętnicze, czy też normujących pracę serca.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami