Detoks alkoholowy – Radziejów

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu, w naszym ośrodku świadczymy profesjonalne usługi z zakresu leczenia alkoholizmu. Doskonale wiemy, że nałóg podporządkowuje sobie praktycznie wszystkie sfery życia, dlatego powrót do trzeźwości wymaga kompleksowego i fachowego podejścia. Na detoks alkoholowy i terapię do naszej placówki mogą zgłaszać się osoby z całej Polski, w tym między innymi z Radziejowa w województwie kujawsko-pomorskim.

Czym dokładnie jest odtrucie?

Alkohol jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych używek na całym świecie. Jego przyjmowanie przez długi czas może prowadzić do powstania poważnych niedoborów składników odżywczych, a także zaburzać prawidłowe funkcjonowanie gospodarki wodno-elektrolitowej. Dlatego głównym celem detoksu alkoholowego przeprowadzanego w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS jest regeneracja organizmu oraz wyeliminowanie uciążliwych objawów towarzyszących tzw. zespołowi abstynencyjnemu.

Podczas odtruwania pacjentowi podawane są środki, które zawierają w swoim składzie przede wszystkim:
  • glukozę,
  • magnez,
  • witaminę C,
  • witaminy z grupy B.

Detoks alkoholowy bardzo często stanowi jeden z pierwszych etapów leczenia zespołu uzależnienia od alkoholu. W naszej placówce odtrucie zawsze jest przeprowadzane pod ścisłą kontrolą lekarza, dzięki czemu cały proces jest bezpieczny dla zdrowia chorego.

Jak długo trwa odtrucie alkoholowe?

Jak już wyżej wspomniano, odtruwanie jest bezpieczne tylko wówczas, kiedy odbywa się pod okiem specjalisty doświadczonego w tym zakresie. Samodzielne przeprowadzanie detoksu alkoholowego lub decydowanie się na tzw. ekspresowe, jednodniowe odtrucie może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu osoby uzależnionej. Czas trwania tego typu procesu jest uzależniony od wielu różnorodnych czynników, w tym między innymi od stopnia zatrucia organizmu oraz stanu zdrowia alkoholika. Okres odbudowy organizmu jest zależny od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Kto powinien udać się na detoks alkoholowy?

Na profesjonalne odtruwanie może zdecydować się każda osoba, u której występują objawy uzależnienia od alkoholu. Jednym z poważniejszych symptomów jest głód alkoholowy, który polega na tym, że nałogowiec nie jest w stanie przestać pić. Ponadto osoby uzależnione bardzo często zaniedbują siebie oraz swoich najbliższych. Powodem, dla którego warto wybrać się na detoks alkoholowy, jest każdy objaw wskazujący na uzależnienie.

Ocena 5 / 5. Głosy: 8

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami