Detoks alkoholowy Środa Wielkopolska

Detoks alkoholowy dla osób ze Środy Wielkopolskiej – pierwszy krok na drodze ku trzeźwości

Nie każdy ma świadomość, że to właśnie uzależnienie od alkoholu stanowi jedną z najczęstszych przyczyn chorób oraz śmierci wśród osób nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najprościej mówiąc, alkoholizm jest nawracającą chorobą, która objawia się nieustannym poszukiwaniem dostępu do napojów alkoholowych, mimo świadomości ich negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Skutki regularnego spożywania alkoholu są bardzo poważne i mogą powodować nieodwracalne zmiany m.in. w mózgu. Pierwszy krok, jaki powinny wykonać osoby chcące wyjść z nałogu, to poddanie się detoksowi alkoholowemu, który w naszym ośrodku Agnus w Poznaniu, dedykujemy mieszkańcom Środy Wielkopolskiej oraz innych miast. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy dana osoba staje się alkoholikiem, jednakże istnieje kilka czynników ostrzegawczych. Mowa tu o sytuacji, w której alkohol:
  • staje się czynnikiem redukującym stres,
  • daje ulgę,
  • poprawia samopoczucie,
  • ułatwia zasypianie,
  • staje się priorytetem w życiu człowieka.
Sygnałem ostrzegawczym może być także sytuacja, w której osoba zaczyna nieustannie inicjować okazje do wypicia, narzucając jednocześnie duże tempo spożywania alkoholu. Problemem okazuje się również tzw. mocna głowa, która jest wyznacznikiem coraz to większej tolerancji na napoje alkoholowe.

Uzależnienie psychiczne i fizyczne

Częste spożywanie alkoholu nieuchronnie prowadzi do uzależnienia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Uzależnienie psychiczne to nic innego, jak bardzo silna potrzeba spożycia napoju alkoholowego w celu rozluźnienia, czy też poprawy nastroju. Jest to potrzeba niezwykle silna, którą trudno opanować. Sięgając po alkohol, osoba uzależniona tłumaczy to potrzebą zredukowania napięcia oraz odcięciem się od trosk dnia codziennego. Natomiast uzależnienie fizyczne opiera się na rosnącej tolerancji na alkohol, a co za tym idzie – konieczności przyjmowania coraz to większych dawek. Pierwszym krokiem do pozbycia się uzależnienia jest poddanie się detoksowi alkoholowemu, który przeprowadzany jest w ośrodku Agnus znajdującym się w dyskretnej okolicy, na obrzeżach Poznania. Mogą zgłosić się na niego, m.in. mieszkańcy Środy Wielkopolskiej. Celem odtruwania organizmu jest nie tylko zmotywowanie do zmian swojego życia, czy też przerwanie alkoholowego ciągu, ale również złagodzenie psychicznych i fizycznych skutków, które pojawiają się w sytuacji całkowitego zaprzestania picia. Innymi słowy, detoksykacja jest medycznym zabiegiem, którego głównym zadaniem jest pozbycie się z organizmu człowieka toksyn powstałych w wyniku długotrwałego spożywania alkoholu.

Detoks alkoholowy dla mieszkańców Środy Wielkopolskiej – dlaczego jeszcze warto się na niego zgłosić?

Poza oczyszczaniem organizmu ze szkodliwych toksyn, podczas tego typu zabiegów uzupełniany jest niedobór witamin, związków mineralnych oraz elektrolitów, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania każdego człowieka. To właśnie dzięki takim zabiegom istnieje możliwość przywrócenia równowagi metabolicznej. Należy jednak zaznaczyć, że detoksykacja nie jest równoznaczna z terapią dedykowaną dla osób uzależnionych. Nie zmienia to jednak faktu, że może stanowić ona początek walki o nowe, lepsze życie bez alkoholu.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami