Detoks Alkoholowy Września

Problem z alkoholem jest często spotykany w polskim społeczeństwie, wiele osób zdaje sobie sprawę ze swojego uzależnienia stosunkowo późno. Alkoholizm dzieli się na cztery następujące po sobie fazy, jednak im szybciej chory postanowi skończyć z nałogiem, tym droga do trzeźwości będzie dla niego łatwiejsza. Osoby z Wrześni zmagające się z alkoholizmem zapraszamy do skorzystania z pomocy ośrodka Agnus w Poznaniu, w którym przeprowadzamy profesjonalny detoks alkoholowy, jak również różnorodne terapie prowadzone przez doświadczonych specjalistów.

Pierwszy krok do abstynencji – detoks alkoholowy

Pacjenci znajdujący się w czwartej, przewlekłej fazie alkoholizmu piją praktycznie cały czas, pierwszą dawkę trunku przyjmując już z samego rana. W przypadku tak zaawansowanego uzależnienia nagła abstynencja wiąże się z licznymi niedogodnościami psychofizycznymi, które w zależności od predyspozycji pacjenta mogą mieć bardzo poważny przebieg. Łagodny zespół abstynencyjny ma zbliżone objawy do kaca, pojawiają się m.in.:
  • ból i zawroty głowy,
  • nudności,
  • wymioty,
  • zaburzenia snu.
Jednak w przypadku chronicznego picia, charakterystycznego dla fazy przewlekłej choroby, często symptomom tym towarzyszą niebezpieczne powikłania, w postaci padaczki alkoholowej, halucynacji czy wzrostu ciśnienia tętniczego. Dlatego osoby, które pragną rozpocząć życie w trzeźwości, powinny na początku drogi skorzystać z detoksu alkoholowego, przeprowadzanego w ośrodku AGNUS. Proces ten w znacznym stopniu łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego i przygotowuje organizm pacjenta do dalszej walki z chorobą.

Na czym polega detoks alkoholowy?

Pacjenci z Wrześni po zapisaniu się do Prywatnego Ośrodka Agnus w Poznaniu korzystają z detoksu alkoholowego, na którego początku przeprowadzana jest szczegółowa diagnostyka chorego. Specjaliści stwierdzają, jak bardzo poważne jest uzależnienie, kiedy rozpoczął się ostatni cug alkoholowy, sprawdzany jest poziom alkoholu w moczu i krwi pacjenta, a także wykonują rutynowe badania stanu organizmu. Kolejnym krokiem jest sam detoks, czyli pozbycie się z organizmu chorego alkoholu i toksyn. Następnie przywracana jest gospodarka wodno-elektrolitowa, na koniec pacjentowi podawane są suplementy witamin i mikroelementów, a także środki farmakologiczne, mające na celu wyciszenie pacjenta. Cały proces, w zależności od stanu pacjenta, trwa od 3 do 5 dni. Kiedy detoks alkoholowy jest kompletny, specjalista zajmujący się chorym określa rodzaj terapii, której ten ma zostać poddany.

Pomóż sobie i swoim bliskim

Mieszkańcy Wrześni zmagający się z alkoholizmem, jak również rodziny chorych, w ośrodku Agnus mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów. Oprócz detoksu alkoholowego przeprowadzamy też skuteczne terapie, które nie tylko pomagają wytrwać w trzeźwości, ale też pozwalają odkryć źródło problemu. Osoby leczące się w naszym ośrodku mogą liczyć na całkowitą anonimowość, nasz personel dokłada też wszelkich starań, aby każdy pacjent czuł się w ośrodku komfortowo i bezpiecznie.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami