Detoks alkoholowy Turek

Skuteczny detoks alkoholowy dla osób z Turka

Alkoholizm jest zdradziecką chorobą, której pierwsze objawy mogą przez długi czas pozostać niezauważone. Istnieje jednak kilka symptomów świadczących o tym, że dana osoba może mieć problem z niekontrolowanym piciem. Jednym z nich jest tzw. głód alkoholowy, który objawia się silną potrzebą spożycia napoju wysokoprocentowego. Osoba uzależniona zaczyna coraz częściej sięgać po alkohol, przez co jej organizm zyskuje coraz to większą tolerancję na tego typu substancje. Sygnałem alarmowym może być także rezygnacja z innych źródeł przyjemności, jak również zaniedbywanie codziennych obowiązków, takich jak praca. Leczenie choroby alkoholowej to proces długotrwały i wieloetapowy, który najczęściej rozpoczyna się detoksem alkoholowym. Mogą się na niego zgłosić do nas wszyscy mieszkańcy Turka oraz innych miejscowości, którzy czują, że problem alkoholowy zaczął ich przerastać. Leczenie alkoholizmu w ośrodku Agnus w Poznaniu może mieć miejsce zarówno na oddziale dziennym, jak i całodobowym. Elementem poprzedzającym terapię jest wyżej już wspomniana detoksykacja, która przeprowadzana pod okiem specjalistów, daje możliwość łagodniejszego przebycia zespołu abstynencyjnego.

Czym właściwie jest zespół abstynencyjny?

Każdy alkoholik, niezależnie od stopnia zaawansowania choroby, musi zmierzyć się z objawami zespołu abstynencyjnego. Mowa tu przede wszystkim o:
  • nerwowości,
  • bezsenności,
  • nadpobudliwości,
  • nadmiernej potliwości,
  • drżeniu rąk,
  • bólach brzucha,
  • biegunkach, wymiotach,
  • majaczeniu,
  • padaczce poalkoholowej,
  • stanach lękowych oraz uczuciu niepokoju.
Objawy tego typu mogą utrzymywać się nawet kilka dni, jednak z biegiem czasu zaczynają słabnąć. Detoksykacja przeprowadzana w specjalnych ośrodkach daje możliwość załagodzenia wyżej wymienionych objawów, poprzez podanie odpowiednich leków. Warto mieć świadomość, że odtrucie alkoholowe jest niezwykle istotnym etapem podczas walki związanej z wychodzeniem z nałogu. Stanowi ono początek terapii, dzięki której mamy szansę na nowe, lepsze życie. Należy jednak zaznaczyć, że sam chory musi zdać sobie sprawę z problemu oraz wyrazić chęć na podjęcie leczenia. Innymi słowy, terapia dedykowana jest osobom, które same się na nią zgłosiły. Oczywiście, nawet po jej ukończeniu zdarzają się powrotu do nałogu, jednakże są one o wiele rzadsze, niż jak miałoby to miejsce w przypadku prób zerwania z nałogiem na własną rękę.

Na czym polega detoks alkoholowy w ośrodku Agnus w Poznaniu?

Pierwszym etapem detoksykacji organizmu jest dokładny wywiad oraz przebadanie pacjenta. Dzięki temu, zatrudnieni w ośrodku lekarze, są w stanie dobrać odpowiednią dawkę płynów oraz leków, które załagodzą objawy związane z odstawieniem alkoholu. Warto również wiedzieć, że zabieg ten cechuje się niskim poziomem inwazyjności oraz niewielkim ryzykiem powikłań. Nie zmienia to jednak faktu, że każdorazowo specjaliści monitorują stan zdrowia chorego oraz dbają o możliwie jak najlepsze jego samopoczucie. W efekcie detoks alkoholowy, który dedykowany jest m.in. mieszkańcom Turka, sprawia, że organizm staje się oczyszczony z zalegających w nim toksyn.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami