Detoks alkoholowy Koło

Detoks alkoholowy dla osób z Koła

Uzależnienie od alkoholu może dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy też płci. Mitem jest więc przeświadczenie, że alkoholik to starszy, bezdomny mężczyzna, ponieważ zdarza się, że choroba ta dotyka także wysoko postawione i majętne osoby. Pierwsze symptomy alkoholizmu mogą być trudne do zauważenia, jednak wcześnie zaobserwowane, dają możliwość zatrzymania postępującej choroby. Niestety, nie da się jednoznacznie określić objawów choroby alkoholowej, ponieważ te mogą się od siebie różnić. Skuteczną pomocą w walce z alkoholizmem może okazać się detoks alkoholowy oraz późniejsza terapia, na którą zgłosić się mogą mieszkańcy Koła oraz innych, wielkopolskich miejscowości do naszego ośrodka Agnus w Poznaniu. W wielu przypadkach zdarza się, że pierwsze objawy alkoholizmu zauważane są przez członków rodziny, czy też najbliższe osoby chorego. Mowa tu przede wszystkim o:
  • zwiększonej tolerancji na alkohol,
  • regularnym spożywaniu napojów alkoholowych w dużych ilościach,
  • rozpoczynaniu dnia od tego typu napojów,
  • oszukiwaniu zarówno siebie, jak i najbliższych,
  • rozdrażnieniu i nerwowości w sytuacji, gdy dana osoba się nie napije,
  • piciu w samotności,
  • nieustannym szukaniu okazji do picia,
  • inicjowaniu spotkań, na których będzie alkohol,
  • sięganiu po alkohol w celu ukojenia nerwów oraz zniwelowania stresu.

Czym właściwie jest detoks?

Detoks alkoholowy stanowi pierwszy krok ku życiu w trzeźwości. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest on równoznaczny z podjęciem leczenia uzależnienia, czyli, innymi słowy, odwykiem. Najprościej mówiąc, detoks organizmu stanowi jeden z elementów terapii, a jego głównym celem jest oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn. Cały proces odbywa się pod okiem specjalistów, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Objawy wywołane odstawieniem napojów alkoholowych mogą być nieprzyjemne, dlatego też, w niektórych przypadkach, dobierane są odpowiednie leki, pomagające przetrwać ten trudny okres. Część osób zamieszkujących Koło i nie tylko decyduje się na detoks alkoholowy mający miejsce we własnym domu. Oczywiście jest on możliwy do wykonania, jednak może być trudniejszy i niebezpieczny. W specjalnie do tego przeznaczonych ośrodkach, takich jak Agnus w Poznaniu, detoksykacja odbywa się w warunkach kontrolowanych. Poprzedzona dokładnym wywiadem oraz doborem leków, daje zwiększone szansę na powodzenie, niż jak miałoby to miejsce w przypadku detoksykacji przeprowadzanej na własną rękę. Co równie istotne, rozwiązanie to jest także o wiele bardziej bezpieczne. Część osób, po odstawieniu alkoholu, może borykać się z omamami, a nawet padaczką, które powinny być niwelowane pod okiem specjalistów.

Detoks alkoholowy dla osób z Koła – zgłoś się do ośrodka już dziś

Detoks alkoholowy to skuteczny sposób na odtruwanie organizmu. Regularne spożywanie alkoholu prowadzi do wypłukiwania elektrolitów z organizmu, co jest niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia. Detoksykacja nie tylko je uzupełnia, ale i dostarcza niezbędnych witamin oraz utraconych mikroelementów. I choć proces ten nie jest terapią, to może stanowić do niej wstęp, dlatego też warto rozważyć zgłoszenie się do naszego ośrodka oferującego tego typu pomoc.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami