Detoks alkoholowy – Golub-Dobrzyń

W walce z nałogiem tak naprawdę pierwszym krokiem do wyleczenia jest zdanie sobie sprawy z tego, że problem uzależnienia istnieje. Potem warto jest się zgłosić do profesjonalnej placówki oferującej detoks alkoholowy oraz terapię, gdzie można otrzymać fachową pomoc na każdym etapie wychodzenia z nałogu. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje mieszkańcom miejscowości Golub-Dobrzyń wsparcie doświadczonych psychoterapeutów, lekarzy oraz pielęgniarek, dzięki których doświadczeniu i trosce możliwy będzie powrót do normalnego życia.

Pobyt w ośrodku rozpoczyna się od spotkania z lekarzem oraz przeprowadzenia dokładnego badania. Wtedy to właśnie sprawdzany jest poziom trzeźwości osoby, która trafia do środka, a także jej ogólny stan fizyczny i psychiczny. Potem zazwyczaj chory przechodzi przez detoks alkoholowy, który sprawia, że jest w stanie podjąć terapię indywidualną lub grupową. Zabieg ten ma również kilka innych zalet:
  • usuwa się z organizmu osoby uzależnionej szkodliwe, czasami także niebezpieczne substancje;
  • uzupełnia się niedobory utraconych w trakcie nadmiernego spożywania alkoholu substancji odżywczych oraz witamin;
  • wyrównuje się gospodarkę wodno-elektrolitową.

Co ważne, w trakcie detoksu możliwe jest otrzymanie specjalnych środków farmakologicznych, które wyciszają oraz uspokajają pacjenta w tym trudnym dla niego okresie. Korzystając z pomocy doświadczonych lekarzy, można przejść przez ten etap dochodzenia do trzeźwości możliwie bez silnych skutków ubocznych. Cały detoks alkoholowy trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni w zależności od długości trwania nałogu oraz stanu fizycznego danego pacjenta. Jego efektem jest regeneracja organizmu chorego, często też pozbycie się bólu, a przede wszystkim poprawa ogólnego nastroju oraz samopoczucia pacjenta.

Samo przeprowadzenie skutecznego detoksu alkoholowego może być pierwszym krokiem dla osób uzależnionych z Golubia-Dobrzynia do rozpoczęcia terapii, dzięki której możliwe będzie uwolnienie się od tego rujnującego życie nałogu. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje terapię indywidualną lub grupową, w zależności od chęci oraz potrzeb pacjenta. Sam placówka znajduje się w przepięknej, a przede wszystkim spokojnej okolicy, w otoczeniu lasów, co ma pozytywny wpływ na wielu pacjentów. Co ważne, sam ośrodek gwarantuje również anonimowość każdego, kto podejmie terapię. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego przez całą dobę.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami