Detoks alkoholowy – Golub-Dobrzyń

W walce z nałogiem tak naprawdę pierwszym krokiem do wyleczenia jest zdanie sobie sprawy z tego, że problem uzależnienia istnieje. Potem warto jest się zgłosić do profesjonalnej placówki oferującej detoks alkoholowy oraz terapię, gdzie można otrzymać fachową pomoc na każdym etapie wychodzenia z nałogu. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje mieszkańcom miejscowości Golub-Dobrzyń wsparcie doświadczonych psychoterapeutów, lekarzy oraz pielęgniarek, dzięki których doświadczeniu i trosce możliwy będzie powrót do normalnego życia.

Pobyt w ośrodku rozpoczyna się od spotkania z lekarzem oraz przeprowadzenia dokładnego badania. Wtedy to właśnie sprawdzany jest poziom trzeźwości osoby, która trafia do środka, a także jej ogólny stan fizyczny i psychiczny. Potem zazwyczaj chory przechodzi przez detoks alkoholowy, który sprawia, że jest w stanie podjąć terapię indywidualną lub grupową. Zabieg ten ma również kilka innych zalet:
  • usuwa się z organizmu osoby uzależnionej szkodliwe, czasami także niebezpieczne substancje;
  • uzupełnia się niedobory utraconych w trakcie nadmiernego spożywania alkoholu substancji odżywczych oraz witamin;
  • wyrównuje się gospodarkę wodno-elektrolitową.

Co ważne, w trakcie detoksu możliwe jest otrzymanie specjalnych środków farmakologicznych, które wyciszają oraz uspokajają pacjenta w tym trudnym dla niego okresie. Korzystając z pomocy doświadczonych lekarzy, można przejść przez ten etap dochodzenia do trzeźwości możliwie bez silnych skutków ubocznych. Cały detoks alkoholowy trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni w zależności od długości trwania nałogu oraz stanu fizycznego danego pacjenta. Jego efektem jest regeneracja organizmu chorego, często też pozbycie się bólu, a przede wszystkim poprawa ogólnego nastroju oraz samopoczucia pacjenta.

Samo przeprowadzenie skutecznego detoksu alkoholowego może być pierwszym krokiem dla osób uzależnionych z Golubia-Dobrzynia do rozpoczęcia terapii, dzięki której możliwe będzie uwolnienie się od tego rujnującego życie nałogu. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje terapię indywidualną lub grupową, w zależności od chęci oraz potrzeb pacjenta. Sam placówka znajduje się w przepięknej, a przede wszystkim spokojnej okolicy, w otoczeniu lasów, co ma pozytywny wpływ na wielu pacjentów. Co ważne, sam ośrodek gwarantuje również anonimowość każdego, kto podejmie terapię. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego przez całą dobę.

Ocena 5 / 5. Głosy: 1

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami