Detoks alkoholowy Wąbrzeźno

Szukając pomocy w walce z nałogiem, warto udać się w miejsce, w którym otrzyma się kompleksową pomoc od doświadczonej, wysoko wykwalifikowanej kadry. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje mieszkańcom Wąbrzeźna zmagającym się z problemem nadmiernego spożywania napojów wysokoprocentowych zarówno detoks alkoholowy, jak i pełną terapię z profesjonalnymi psychoterapeutami. W efekcie zdecydowania się na leczenie w tym ośrodku możliwy będzie powrót do swojego normalnego życia sprzed nałogu.

Każda z osób trafiających do ośrodka w pierwszej kolejności badana jest przez lekarza, który określa, w jakim stanie jest organizm chorego. Kolejnym etapem często bywa detoks alkoholowy. Przeprowadzany on jest w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach na terenie placówki, pod stałym nadzorem personelu. Dzięki temu zarówno osoba uzależniona, jak i jego rodzina mogą mieć pewność, że cały proces przebiegnie bezpiecznie oraz możliwie komfortowo. Detoks alkoholowy trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni, w zależności od stanu chorego. Ma jednak kilka ważnych zalet:

  • w znacznym stopniu łagodzi przykre skutki uboczne, jakie mogą mieć miejsce po odstawieniu substancji wysokoprocentowych (jak choćby wymioty, biegunki, omamy słuchowe i wzrokowe);
  • jest to sposób na przerwanie ciągu alkoholowego;
  • do organizmu chorego dostarczane są utracone wcześniej witaminy z grupy B oraz mikroelementy;
  • usuwane są toksyny czasami nagromadzone przez lata picia;
  • uzupełniana jest gospodarka wodno-elektrolitowa.

Co warto również dodać, detoks alkoholowy bywa rozpoczęciem bardzo długiej oraz trudnej drogi do pełnej trzeźwości. Daje osobie uzależnionej nowe siły – czasami chory pierwszy raz od naprawdę długiego czasu czuje się po prostu dobrze, a przede wszystkim zaczyna myśleć pozytywnie i wierzyć w to, że naprawdę może wyzdrowieć. Niestety, w efekcie niektórzy chcą po jego odbyciu wrócić do domu i spróbować poradzić sobie z nałogiem samodzielnie. Jest to błąd. Detoks alkoholowy to niezwykle ważny, ale tylko pierwszy krok na drodze ku trzeźwości. Tylko terapia z odpowiednio przeszkolonymi psychoterapeutami, indywidualna lub też grupowa w zależności od preferencji, może sprawić, że chory na zawsze pożegna się z uzależnieniem.

Ośrodek AGNUS oferuje mieszkańcom Wąbrzeźna dostęp do najlepszych, znanych na całym świecie metod leczenia uzależnienia od alkoholu. Właśnie tutaj, po odbyciu detoksu i przejściu przez całą, czasami kilkuletnią terapię, można rozpocząć swoje życie od nowa.

Ocena 5 / 5. Głosy: 2

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami