Detoks alkoholowy – Kujawsko-Pomorskie

Z myślą o osobach, które chcą rozpocząć profesjonalną terapię odwykową, Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS oferuje kompleksowe leczenie alkoholizmu. Uwzględniając potrzeby i oczekiwania pacjentów, do naszej kliniki przyjmujemy osoby z najróżniejszych regionów Polski, w tym między innymi z województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkim zgłaszającym się do nas osobom zapewniamy komfortowe warunki do przeprowadzenia detoksu alkoholowego, a także całodobową opiekę medyczną.

W jaki sposób przebiega odtruwanie?

Odtrucie nie stanowi sposobu na całkowite wyleczenie z alkoholizmu, ale może stanowić ważny element powrotu do trzeźwości i normalnego, zdrowego funkcjonowania. Dzięki detoksowi alkoholowemu organizm chorego zostaje oczyszczony z toksycznych substancji, a co za tym idzie, można skupić się na dalszym leczeniu. W naszej klinice odtruwanie przebiega pod okiem zespołu specjalistów i obejmuje kilka następujących etapów:

  • ocena zdrowia psychicznego i fizycznego pacjenta, czyli wywiad lekarski – dzięki temu lekarz może dowiedzieć się, jaki jest ogólny stan chorego, w jakim stopniu jest uzależniony od alkoholu, a także jak spędził ostatnie dni przed trafieniem do ośrodka,
  • usunięcie szkodliwych toksyn oraz produktów metabolizmu alkoholu,
  • uregulowanie gospodarki wodno-elektrolitowej,
  • uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów,
  • podanie środków farmakologicznych redukujących objawy towarzyszące tzw. zespołowi abstynencyjnemu.

Jak długo trwa detoks alkoholowy?

Proces odtruwania zwykle trwa od kilku do kilkunastu dni. W tym czasie z krwiobiegu chorego zostają usunięte wszystkie toksyczne związki. W tym miejscu warto podkreślić, że odtrucie ma wpływ nie tylko na organizm pacjenta, ale także na jego stan psychiczny, pozwalając mu zupełnie na nowo spojrzeć na swój problem i wzbudzić chęć do podjęcia walki o życie w trzeźwości.

Dlaczego warto zdecydować się na odtrucie w naszej klinice?

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS zapewnia wszystkim pacjentom możliwość odbycia profesjonalnego oraz dyskretnego detoksu alkoholowego. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom zgłaszających się do nas osób, oferujemy dogodne warunki, w których każda osoba borykająca się z alkoholizmem będzie mogła wrócić do życia w trzeźwości pod specjalistyczną opieką medyczną i terapeutyczną. W zakresie odtruwania do tej pory zaufało nam już wielu pacjentów z różnych regionów Polski, w tym między innymi z województwa kujawsko-pomorskiego.

Ocena 5 / 5. Głosy: 5

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami