Detoks alkoholowy Gdańsk

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS oferuje profesjonalne i kompleksowe leczenie alkoholizmu, przyjmując pacjentów z różnych miast Polski, w tym między innymi z Gdańska. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, zapewniamy skuteczną terapię opracowaną przez doświadczonych specjalistów, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy nie tylko odpowiednie warunki do przeprowadzenia detoksu alkoholowego, ale także zachowanie anonimowości każdej osobie, która nie może poradzić sobie z nałogiem. Każde odtrucie jest realizowane indywidualnie zarówno pod kątem podawanych środków, jak i długości trwania.

Pomoc w procesie wychodzenia z uzależnienia

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pokonywanie uzależnienia ma charakter procesu, a więc dokonuje się etapami, stopniowo. Zazwyczaj jest zainicjowane przez jakieś wydarzenie, które powoduje, że osoba uzależniona od alkoholu zaczyna dostrzegać beznadziejność sytuacji, w której się znajduje. Tego typu punkt zwrotny bardzo często stanowi wstęp do leczenia, którego warunkiem rozpoczęcia jest podjęcie abstynencji. Niekiedy na początku bywa ona wymuszona, ale wraz z upływem czasu i otrzymywaną pomocą, stopniowo może stawać się coraz bardziej stabilna.

Jak wygląda detoks alkoholowy w naszej placówce?

Odtrucie nazywane powszechnie detoksem alkoholowym polega na wyeliminowaniu z organizmu wszelkich substancji toksycznych, które nagromadziły się na skutek trwającego latami przyjmowania alkoholu. Głównym celem odtrucia jest odbudowa organizmu oraz przywrócenie go do normalnego, prawidłowego funkcjonowania. W razie konieczności może zostać zastosowana farmakoterapia wspomagająca, która pomaga w łagodzeniu dotkliwych objawów odstawienia alkoholu, takich jak:

  • bóle głowy,
  • drżenie wyciągniętych dłoni, powiek lub języka,
  • nudności, wymioty,
  • pobudzenie psychoruchowe,
  • wzrost ciśnienia tętniczego krwi,
  • osłabienie,
  • ogólne złe samopoczucie.

Leki są dobierane zawsze przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb osoby uzależnionej, tak aby pomóc w skuteczny sposób zniwelować nieprzyjemne skutki zespołu abstynencyjnego.

Kto może zgłosić się na odtrucie?

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS od lat pomaga osobom uzależnionym od alkoholu, przyjmując na terapie między innymi pacjentów z Gdańska. Leczenie w naszej placówce jest prowadzone wyłącznie przez doświadczoną i wysoce wykwalifikowaną kadrę specjalistów, a stosowane metody są w pełni bezpieczne dla zdrowia osób uzależnionych.

Co po detoksie alkoholowym?

Odtrucie nie wyleczy z choroby alkoholowej. Pozwala natomiast w bezpieczny sposób wzmocnić organizm osoby uzależnionej, a także złagodzić uciążliwe skutki odstawienia trunków wysokoprocentowych. Detoks alkoholowy stanowi też bardzo dobre przygotowanie do dalszego leczenia, któremu można poddać się w naszym ośrodku. Późniejsza terapia prowadzona pod okiem wyspecjalizowanych psychoterapeutów pozwoli pacjentowi nauczyć się codziennego funkcjonowania bez konieczności sięgania po alkohol.

Ocena 5 / 5. Głosy: 10

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami