Detoks alkoholowy – Nakło nad Notecią

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS oferuje kompleksowe leczenie choroby alkoholowej, przyjmując na odtruwanie oraz terapię pacjentów z różnych terenów Polski, w tym między innymi z Nakła nad Notecią. Jako nowoczesna placówka leczenia uzależnień dysponujemy nie tylko odpowiednimi warunkami lokalizacyjnymi, ale także kadrą wysoce wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek i psychoterapeutów, zapewniając fachową pomoc na każdym etapie leczenia.

Detoks – pierwszy krok do podjęcia walki z nałogiem

Doskonale zdając sobie sprawę, jak trudne jest pokonywanie uzależnienia, w naszym ośrodku leczenia uzależnień stawiamy przede wszystkim na indywidualne podejście oraz bezpieczeństwo pacjenta. Dlatego detoks alkoholowy zawsze odbywa się pod okiem zespołu specjalistów, a stan pacjenta podczas odtruwania jest na bieżąco monitorowany. Dzięki temu cały proces jest bezpieczny dla osoby uzależnionej, a ryzyko wystąpienia niebezpiecznych powikłań jest zredukowane do minimum.

Na czym dokładnie polega detoks alkoholowy?

Odtruwanie stanowi niezwykle istotny element leczenia uzależnienia, jednak trzeba wiedzieć, że każda osoba może w inny sposób reagować na ten proces. W ramach detoksu alkoholowego przeprowadzanego w naszym ośrodku zapewniamy:

  • szczegółową diagnostykę – podczas wywiadu lekarz ocenia stan zdrowia fizycznego i psychicznego osoby uzależnionej, dowiaduje się, jak bardzo jest uzależniona od używek, a także, czy cierpi na jakieś schorzenia,
  • eliminację toksycznych produktów metabolizmu alkoholu oraz toksyn,
  • uregulowanie gospodarki wodno-elektrolitowej poprzez podanie odpowiednich płynów oraz elektrolitów,
  • uzupełnienie niedoborów składników odżywczych poprzez dostarczenie do organizmu pacjenta zestawu odpowiednich witamin i minerałów,
  • podanie środków farmakologicznych pomagających zlikwidować objawy tzw. zespołu abstynencyjnego (drżenie mięśni, wymioty, biegunka, zlewne poty, niepokój i lęki, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, majaczenie, bezsenność).

Kto może zgłosić się na odtrucie?

Nasz ośrodek zapewnia kompleksową pomoc wszystkim osobom uzależnionym od alkoholu, bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. W zakresie detoksu alkoholowego zaufało nam już wielu pacjentów z Nakła nad Notecią oraz wielu innych miast Polski. Wiemy, że prawidłowo i profesjonalne przeprowadzone odtrucie nie tylko oczyszcza organizm z toksyn, ale także poprawia samopoczucie. Kolejnym etapem leczenia jest fachowa terapia pod okiem psychoterapeutów.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami