Detoks alkoholowy – Inowrocław

Uzależnienie wpływa na każdy aspekt życia osoby, która zmaga się z tą chorobą, a także jej lub jego bliskich. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby jak najszybciej rozpoznać już pierwsze objawy, jakie mogą wskazywać, że problem istnieje i podjąć odpowiednie leczenie. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje mieszkańcom Inowrocławia i okolic zarówno detoks alkoholowy, jak i terapię pod okiem lekarzy i psychologów, którzy wspomogą pacjenta na każdym etapie leczenia.

Terapia w placówce rozpoczyna się od dokładnego badania przeprowadzonego przez lekarza, które ma na celu ustalenie, w jakiej kondycji zarówno psychicznej, jak i fizycznej znajduje się osoba, która przybyła do ośrodka. Ma to szczególne znaczenie, jeśli uzależnienie trwa szczególnie długo lub też spożywane napoje były szczególnie złej jakości. Kolejnym etapem najczęściej jest detoks alkoholowy. Ma on ważne znaczenie dla dalszych etapów terapii ze względu na to, że:

  • usuwa z organizmu toksyczne substancje, często nagromadzone w nim przez lata picia;
  • przerywa ciąg alkoholowy;
  • dostarcza do organizmu witaminy, mikroelementy;
  • uzupełnia gospodarkę wodno-elektrolitową;
  • regeneruje organizm i poprawia samopoczucie chorego;
  • zmniejsza ból oraz inne nieprzyjemne skutki uboczne związane z odstawieniem trunków.

Co należy w tym momencie podkreślić, rozpoczęcie terapii w ośrodku możliwe jest tylko w przypadku, gdy dany pacjent jest trzeźwy. Detoks alkoholowy, jeśli przeprowadzony jest pod okiem lekarzy oraz psychoterapeutów, może sprawić, że chory pierwszy raz od lat poczuje się fizycznie, a jednocześnie również psychicznie o wiele lepiej i będzie w stanie podjąć świadomą terapię grupową lub też indywidualną, jaką proponuje ośrodek.

Warto dodać, że AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oferuje pacjentom z Inowrocławia detoks alkoholowy, a także dalszą terapię przeprowadzone w placówce świetnie wyposażonej oraz położonej w bliskości dużego ośrodka miejskiego. Stosowane metody są znane na całym świecie, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort na każdym, nawet najtrudniejszym etapie odtrucia. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie wszelkiego rodzaju powikłań, takich jak napady padaczkowe czy choćby myśli samobójcze i depresja, jakie mogą pojawić się po odstawieniu spożywanego czasami latami alkoholu. Dlatego właśnie warto rozpocząć detoks oraz dalsze leczenie w ośrodku, w którym dba się o indywidualne potrzeby każdego z pacjentów. Efektem może być powrót do normalnego, wolnego od nałogu życia.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami