Detoks alkoholowy Kalisz

Detoks alkoholowy dla mieszkańców Kalisza pod okiem specjalistów

Alkoholizm jest chorobą, która dotyka ogromnej części społeczeństwa. Niestety, znaczna część z nich nie szuka pomocy, ponieważ nie zauważa lub też nie chce zauważać, problemu, z jakim zaczęła się borykać. Czasami zdarza się, że osoby uzależnione zdają sobie sprawę z tego, że piją alkohol w zbyt dużych ilościach, lecz jednocześnie znajdują szereg usprawiedliwień dla tak częstego spożywania napojów alkoholowych, które idą w parze z wiarą w możliwość zaprzestania picia, kiedy się tylko będzie miało na to ochotę. Alkoholizm jest chorobą wyniszczającą organizm, dlatego też warto rozważyć rozpoczęcie detoksu alkoholowego, na który do naszego ośrodka Agnus w Poznaniu zgłosić się mogą m.in. mieszkańcy Kalisza.

W wielu przypadkach zdarza się, że osoba uzależniona, mimo odczuwania nieprzyjemnych skutków związanych z regularnym spożywaniem alkoholu, bagatelizuje problem, uznając go za błahy. Unika kontaktu z terapeutą bądź też psychologiem, w obawie, że wizyta ta skończy się rozpoznaniem uzależnienia, co będzie wiązało się z podjęciem prób zaprzestania picia. Napoje alkoholowe dla osób uzależnionych wiążą się z poprawą nastroju, a wizja abstynencji jest silnie kojarzona z niepokojem oraz niemożnością poradzenia sobie z codziennymi sytuacjami.

Jak poznać, że dana osoba wpadła w sidła nałogu?

Uzależnienie od alkoholu wiąże się z występowaniem wielu objawów. Mowa tu przede wszystkim o:
  • zwiększonej tolerancji organizmu na przyjmowane dawki,
  • nieustannym piciu alkoholu mimo świadomości związanej z jego szkodliwym działaniem,
  • zaniedbywaniu codziennych obowiązków oraz najbliższych osób,
  • objawach fizjologicznych związanych z zespołem abstynencyjnym, takich jak: nadciśnienie tętnicze, biegunka, wymioty, drżenie rąk, nadpobudliwość, rozdrażnienie, majaczenie oraz bezsenność,
  • poczuciu przymusu związanego z piciem, które określane jest także mianem „głodu alkoholowego”,
  • trudnościach w zakończeniu picia, mimo wcześnie ustalonej ilości,
  • okłamywaniu siebie i rodziny.

Leczenie alkoholizmu przeprowadza się w specjalnie do tego przeznaczonych poradniach, jednakże sam detoks powinien mieć miejsce w warunkach, które poradzą sobie z objawami zespołu abstynencyjnego. Lista związana z jego symptomami jest naprawdę szeroka i może okazać się nie do opanowania w warunkach domowych. Oczywiście objawy te znikają po paru dniach, jednakże podczas ich trwania, pomoc medyczna może okazać się nieoceniona. Co równie istotne, organizm osoby uzależnionej bywa odwodniony, a w niektórych przypadkach także niedożywiony, dlatego też detoks alkoholowy, oferowany w placówce Agnus w Poznaniu, m.in. mieszkańcom Kalisza, powinien mieć miejsce w odpowiednich warunkach.

Detoks alkoholowy dla osób z Kalisza – co dalej?

Detoksykacja organizmu nie jest terapią, dlatego też po przebytym zabiegu, wielu lekarzy motywuje chorego do podjęcia kolejnych kroków związanych z leczeniem. Mowa tu o między innymi o poddaniu się terapii. Warto pamiętać, że niezależnie od stopnia zaawansowania nałogu, czy też wieku pacjenta, każda chwila jest dobra, by zmienić swoje życie i zacząć nowy, trzeźwy rozdział.

Ocena 5 / 5. Głosy: 6

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami