Detoks alkoholowy Czarnków

Osoby zmagające się z chorobą alkoholową najczęściej podkreślają, że nawet przez parę dni jest im bardzo trudno zachować abstynencję. W takim przypadku warto zdecydować się na profesjonalnie przeprowadzony detoks alkoholowy, który może być pierwszym krokiem do życia w trzeźwości – ośrodek Agnus z Poznania kieruje swoją ofertę do osób z Czarnkowa i okolic. Przed rozpoczęciem procesu odtruwania należy zapoznać się z możliwymi symptomami zespołu odstawienia. Na szczęście z pomocą specjalistów nawet najtrudniejsza terapia nie będzie dla pacjentów problemem.

Jakie zmiany metaboliczne wywołuje odtrucie alkoholowe?

Alkohol jest substancją psychoaktywną, która bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Jest to widoczne przede wszystkim u osób uzależnionych, regularnie spożywających napoje wysokoprocentowe. W takim przypadku nagłe odstawienie substancji psychoaktywnej wywołuje szereg zaburzeń o charakterze somatycznym i psychicznym. Osoby z Czarnkowa, decydujące się na detoks alkoholowy w naszej poznańskiej klinice, mogą liczyć na wsparcie farmakologiczne na każdym etapie odtruwania. W efekcie chorzy otrzymują fachową pomoc podczas zmagania się ze stanami lękowymi, depresją czy zaburzeniami snu. Odtrucie alkoholowe wykonywane pod okiem specjalisty wiąże się też z podawaniem leków uspokajających, dzięki którym poczucie ogólnego rozdrażnienia nie jest dla pacjenta tak uciążliwe. Jednocześnie należy podkreślić, że pod wpływem detoksu gwałtownie zmienia się gospodarka wodno-elektrolitowa. Również w tym zakresie chorzy mogą liczyć na profesjonalną pomoc i podanie odpowiedniej ilości suplementacji w formie płynów oraz elektrolitów. Nie można też zapominać o optymalnym odżywieniu organizmu. W zależności od stanu pacjenta specjaliści dostosowują właściwą dawkę substancji odżywczych, w tym:
  • witamin (głównie z grupy B),
  • mikroelementów,
  • beta-blokerów,
  • benzodiazepinów.

W trosce o bezpieczeństwo pacjenta

Osoby z Czarnkowa mogą odbyć u nas detoks alkoholowy z uwzględnieniem monitorowania parametrów zdrowotnych. Uzależnieni pacjenci otrzymają od nas pełne wsparcie terapeutyczne i dostosowanie przebiegu odtruwania do kondycji organizmu. Warto podkreślić, że w wielu przypadkach konieczne może okazać się przedłużenie detoksu o kolejne dni. Dotyczy to przede wszystkim osób zmagających się z padaczką alkoholową lub psychozą poalkoholową. Tak silne zmiany spowodowane odstawieniem substancji psychoaktywnej wymagają dłuższego czasu odtruwania. W nowoczesnym ośrodku walki z uzależnieniami lekarze stale monitorują biochemiczne parametry organizmu i starają się ustabilizować stan psychiczny chorego. Detoks musi być zabiegiem długotrwałym, ponieważ minimum trzy dni są potrzebne, aby przywrócić osobie uzależnionej odpowiednie parametry zdrowotne. W efekcie po odtruciu chorzy odczuwają wewnętrzne wzmocnienie organizmu, które dodatkowo motywuje do walki z nałogiem. Terapia alkoholowa powinna być poprzedzona detoksem, który pomoże chorym wytrwać w stanie trzeźwości. Warto skorzystać z pomocy nowoczesnego ośrodka leczenia uzależnień i zapisać się na parodniowe odtrucie alkoholowe, wiążące się ze specjalistycznym wsparciem medycznym.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami