Detoks alkoholowy Poznań

Każda profesjonalna terapia odwykowa powinna rozpoczynać się od odtrucia organizmu. Dlatego w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS działającym na co dzień w Poznaniu specjalizujemy się w kompleksowych detoksach alkoholowych, przyjmując do naszej placówki pacjentów z całego kraju. Z naszej strony proponujemy nie tylko specjalistyczne odtruwanie, ale także dalsze leczenie nałogu. Wszystkim osobom, które zgłoszą się do nas po pomoc, zapewniamy odpowiednie warunki do przeprowadzenia odtrucia, a także zachowanie pełnej anonimowości.

W jaki sposób przebiega detoks alkoholowy?

Gwałtowne odstawienie napojów wysokoprocentowych, które wcześniej były spożywane w dużych ilościach, może wiązać się z wystąpieniem wielu różnego rodzaju zaburzeń psychicznych oraz somatycznych. To rezultat dokonujących się w organizmie zmian metabolicznych. Pojawia się głód biochemiczny, który wynika z nagłego porzucenia alkoholu. Te uciążliwe symptomy są określane mianem zespołu abstynencyjnego, które na ogół mają miejsce po przerwaniu ciągu alkoholowego. Należą do nich między innymi takie objawy, jak:

  • zawroty głowy,
  • wymioty, biegunka,
  • drżenie mięśni,
  • depresja,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • ogólne rozdrażnienie,
  • wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

Aby skutecznie zneutralizować objawy towarzyszące zespołowi abstynencyjnemu, zaleca się przeprowadzenie profesjonalnego detoksu alkoholowego pod okiem wykwalifikowanych specjalistów od uzależnień.

Na czym polega detoks alkoholowy?

Odtruwanie w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS w Poznaniu rozpoczynamy od wykonania badań lekarskich, które mają na celu szczegółowe określenie stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. Wywiad pozwala nam dowiedzieć się, na jakie choroby cierpi, w jakim stopniu jest uzależniony od alkoholu, a także jak spędził ostatnie dni, zanim trafił na detoks alkoholowy. Samo odtrucie polega natomiast na usunięciu wszelkich szkodliwych substancji znajdujących się w organizmie pacjenta, do których należą toksyny oraz niebezpieczne produkty metabolizmu alkoholu. Poza tym podawane są elektrolity w celu wyrównania gospodarki wodno-elektrolitowej oraz witaminy i minerały, które mają za zadanie uzupełnienie niedoborów składników odżywczych. Jeśli zachodzi taka konieczność, pacjent otrzymuje też odpowiednie środki farmakologiczne, działające poprzez uspokojenie i wyciszenie.

Dlaczego warto zdecydować się na odtrucie w naszym ośrodku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każda osoba uzależniona w indywidualny sposób reaguje na odtruwanie, dlatego detoks alkoholowy jest w naszej placówce przeprowadzany pod okiem wykwalifikowanych specjalistów w tym zakresie. Podczas odtrucia stan pacjenta jest na bieżąco monitorowany – dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny i pozwala na uniknięcie niepożądanych skutków ubocznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób pijących długotrwale, a także spożywających alkohol niskiej jakości. Zarówno podczas odtruwania, jak i dalszego leczenia, wszystkim pacjentom gwarantujemy pełną dyskrecję na każdym etapie terapii.

Ocena 5 / 5. Głosy: 39

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami