Detoks alkoholowy – Tuchola

Pierwszym krokiem w walce z nałogiem jest zawsze zdanie sobie sprawy, że problem istnieje naprawdę i dotyczy nie tylko osoby chorej, ale także jego lub jej najbliższych. Kiedy już ta świadomość przyjdzie, warto skierować się do ośrodka, w którym uzależniony otrzyma odpowiednią pomoc oraz wsparcie ze strony lekarzy, psychoterapeutów oraz pozostałego personelu. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje mieszkańcom Tucholi detoks alkoholowy oraz dalszą terapię opartą na najnowszych metodach zwalczania tego nałogu.

Jak jednak rozpoznać, że coś złego dzieje się z daną osobą? Jest kilka objawów wskazujących na rozwijanie się uzależnienia od alkoholu. Należą do nich:
  • picie w sytuacjach, kiedy wiemy, że jest to zabronione, jak choćby w ciąży czy przed prowadzeniem pojazdów;
  • powtarzające się incydenty upojenia alkoholowego, a także luki w pamięci spowodowane nadmiarem wypitych napojów wysokoprocentowych;
  • coraz częstsze picie oraz nerwowość w sytuacjach braku alkoholu;
  • picie staje się sposobem na leczenie nerwowości, frustracji, niepowodzeń życiowych.

To tylko kilka przykładów wskazujących na to, że warto udać się po pomoc do specjalisty. Z czego mimo wszystko wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, samodzielne wyjście z tego nałogu jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe, jeśli uzależnienie trwa naprawdę długo. Dlatego właśnie ośrodek AGNUS oferuje mieszkańcom Tucholi oraz okolic detoks alkoholowy przeprowadzony na miejscu, w placówce. Przechodząc przez ten zazwyczaj kilkudniowy proces, można doprowadzić organizm osoby chorej do o wiele lepszego stanu, w efekcie czego jest ona zdolna do rozpoczęcia terapii w formie pobytu stałego lub dziennego. Co warto w tym momencie zaznaczyć, poprzez przeprowadzenie detoksu dostarcza się do organizmu utracone składniki mineralne, witaminy, nawadnia się go, a jednocześnie usuwane są toksyny. Należy jednak podkreślić, że to dopiero początek całej długiej drogi do trzeźwości. Detoks alkoholowy nikogo nie wyleczy w magiczny sposób – do tego potrzebnych jest wiele rozmów indywidualnie z psychoterapeutą lub też w grupie.

AGNUS proponuje mieszkańcom Tucholi pomoc w czasie całego procesu odzyskiwania kontroli nad własnym życiem. W placówce nie tylko możliwe jest przeprowadzenie detoksu alkoholowego, ale również pełnej terapii. Wszystko w spokojnym, bezpiecznym otoczeniu, wśród osób, dla których najważniejszym celem jest okazanie choremu wsparcia i zrozumienia na każdym etapie leczenia, a także już po jego zakończeniu.

Ocena 5 / 5. Głosy: 1

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami