Detoks alkoholowy Ostrów Wielkopolski

Detoks alkoholowy dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – pierwszy krok ku życiu w trzeźwości

Uzależnienie od napojów alkoholowych to dość często spotykane zaburzenie psychiczne, którego najbardziej charakterystycznym objawem jest nieustannie nawracająca potrzeba picia. Niestety, granica między okazyjnym a regularnym piciem bywa dość płynna, dlatego też pierwsze symptomy związane z alkoholizmem mogą z początku zostać niezauważone. W praktyce oznacza to, że ustalenie rozpoznania wymagać może dokładnej i szczegółowej analizy objawów. Niestety, często zdarza się, że problem ten bywa przez chorego bagatelizowany lub też racjonalizowany w taki sposób, by nie dopuścić do siebie myśli o ewentualnym uzależnieniu.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wpadają w sidła uzależnienia. Część osób, jako przyczynę podaje chęć ucieczki od codziennych trosk, chęć dodania sobie odwagi oraz nadmierny stres, z którym przestały sobie one radzić. Należy jednak zaznaczyć, że wizerunek alkoholika, jako osoby zaniedbanej, bezrobotnej oraz bezdomnej, jest wizerunkiem nieprawdziwym, ponieważ zdarza się, że choroba ta dotyka osób wysoko postawionych i majętnych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kluczem do sukcesu jest zauważenie problemu oraz chęć podjęcia terapii. Powinna być ona poprzedzona detoksem alkoholowym, który realizujemy w ośrodku Agnus w Poznaniu, a swoją ofertę kierujemy do osób zamieszkujących, m.in. Ostrów Wielkopolski.

Po czym poznać, że dana osoba wpadła w nałóg?

Objawów uzależnienia od alkoholu jest naprawdę wiele, a zaliczyć do nich można:

  • oszukiwanie siebie oraz najbliższych,
  • spożywanie napojów alkoholowych w ukryciu lub samotności,
  • inicjowanie licznych okazji do picia,
  • wzrost tolerancji na alkohol (tzw. mocna głowa),
  • duże i częste pragnienie związane z zażywaniem substancji alkoholowych,
  • spożywanie alkoholu mimo negatywnych skutków zdrowotnych,
  • wypieranie problemu oraz przekonywanie siebie, że sytuacja nie wymknęła się spod kontroli,
  • zespół abstynencyjny zauważalny po odstawieniu napojów alkoholowych,
  • zaniedbywanie codziennych obowiązków.

Pierwszym etapem zerwania z nałogiem jest poddanie się detoksowi alkoholowemu, na który mogą zgłosić się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i całej Polski. Należy zdać sobie sprawę, że jest to etap dość trudny, ponieważ to właśnie podczas jego trwania, osoba chora doświadcza objawów związanych z zespołem abstynencyjnym, takich jak gorączka, rozdrażnienie, wymioty, biegunka, lecz nie tylko. Za jedno z najbardziej poważnych zagrożeń uważana jest padaczka oraz majaczenie, które nieraz bywa zwiastunem poważniejszych problemów.

Detoks alkoholowy dla osób z Ostrowa Wielkopolskiego – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Podczas detoksykacji choremu podawane są witaminy oraz elektrolity w sposób dożylny, jak również różnego rodzaju lekarstwa łagodzące objawy związane z odstawieniem alkoholu, obniżające ciśnienie, czy też regulujące pracę serca. I choć dla osoby uzależnionej perspektywa detoksu alkoholowego może wydawać się nieprzyjemna, to warto mieć świadomość, że to właśnie dzięki temu procesowi istnieje możliwość pozbycia się toksycznych substancji oraz uzupełnienia wypłukanych przez alkohol substancji odżywczych i elektrolitów.

Ocena 5 / 5. Głosy: 4

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami