Detoks alkoholowy Kępno

Detoks alkoholowy dla osób zamieszkujących Kępno – lepsze życie bez nałogu

Alkohol, choć powszechnie dostępny, jest bardzo silną substancją psychoaktywną, która wywołuje uzależnienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Uzależnienie fizyczne ma miejsce w przypadku odstawienia alkoholu i występuje pod postacią zespołu abstynencyjnego. Natomiast uzależnienie psychiczne związane jest z koniecznością częstego sięgania po napoje wysokoprocentowe i bardzo szybko może wymknąć się spod kontroli. Należy więc zdać sobie sprawę z tego, że alkoholizm jest schorzeniem, które prowadzi do przykrych konsekwencji zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach – do śmierci. Do objawów uzależnienia od alkoholu zaliczyć można:
  • zwiększoną tolerancję na tego typu napoje,
  • spożywanie alkoholu, który nie jest przeznaczony do konsumpcji (spirytus salicylowy, denaturat),
  • picie mimo pogarszającego się stanu zdrowia,
  • nieustanne myślenie o alkoholu,
  • picie w samotności,
  • poszukiwanie coraz to nowszych okazji, podczas których można spożywać alkohol,
  • nieumiejętność zaprzestania picia,
  • zaniedbywanie codziennych obowiązków, siebie oraz najbliższych.
Chcąc zerwać z nałogiem, warto zdecydować się na terapię, która powinna być poprzedzona detoksem alkoholowym. Jest on dedykowany m.in. mieszkańcom Kępna oraz innych miejscowości i realizowany w naszym ośrodku Agnus w Poznaniu.

Jak przebiega proces detoksykacji organizmu?

Odtrucie alkoholowe przeprowadzane jest pod okiem wykwalifikowanych lekarzy, dzięki czemu proces ten jest w pełni bezpieczny. Oczywiście istnieje możliwość podjęcia tego typu próby we własnym domu, jednak przez wzgląd na niektóre objawy związane z odstawieniem alkoholu, bezpieczniejszym rozwiązaniem może okazać się udanie do specjalnie do tego stworzonych placówek, jak nasz ośrodek położony w dyskretnej okolicy na obrzeżach Poznania. To właśnie tutaj lekarz ocenia stan organizmu chorego oraz podaje dożylnie niezbędne płyny nawadniające, elektrolity, leki oraz witaminy. Dzięki nim istnieje możliwość usunięcia toksyn zalegających w organizmie oraz obniżenia ciśnienia krwi. Co więcej, specjaliści są także w stanie doradzić oraz pokierować dalszym leczeniem. Detoksykacja bowiem nie jest w stanie wyleczyć choroby alkoholowej, w przypadku której niezbędna jest terapia. Nie zmienia to jednak faktu, że detoks alkoholowy, na który zgłaszają się do nas mieszkańcy Kępna, jest pierwszym krokiem ku trzeźwości. Następnym etapem powinno być rozpoczęcie psychoterapii, podczas której pacjent nabywa umiejętności związanej z radzeniem sobie w trudnych chwilach oraz sytuacjach. Co równie istotne, zarówno w przypadku detoksykacji organizmu, jak i psychoterapii, nasz ośrodek zapewnia całkowitą anonimowość oraz dyskrecję, co dla wielu osób jest kwestią niezwykle istotną.

Detoks alkoholowy dla mieszkańców Kępna – walka o lepsze jutro

Detoksykacja organizmu dedykowana jest każdej osobie, która czuje, że picie zaczęło wymykać się jej spod kontroli. Ośrodki takie jak nasz oferują swoją pomoc zarówno kobietom, jak i mężczyznom w każdym wieku, niezależnie od tego, w jak długim ciągu się oni znajdują. Czy warto poddać się odtruciu alkoholowemu? Owszem, ponieważ jest to sposób na rozpoczęcie walki o nowe, lepsze i trzeźwe życie bez alkoholu.

Ocena 5 / 5. Głosy: 26

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami