Detoks alkoholowy Żnin

Nałóg to poważna choroba, która dotyka tysiące osób na całym świecie. Nie jest uzależniona od płci, statusu majątkowego czy też wieku – może trafić na każdego. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia powstał dla wszystkich mieszkańców Żnina, którzy chcieliby zerwać z nałogiem i rozpocząć swoje życie na nowo. Proponowany jest między innymi detoks alkoholowy, który dla wielu osób może być dobrym początkiem do rozpoczęcia terapii indywidualnej lub grupowej.

Samodzielne odstawienie napojów wysokoprocentowych jest nie tylko niezwykle trudne, ale dodatkowo może być również niebezpieczne. Wymienia się tutaj przede wszystkim kilka możliwych skutków ubocznych:

 • stany lękowe;
 • depresję;
 • bezsenność i ogólne zaburzenia snu;
 • zawroty głowy;
 • biegunki i wymioty;
 • tiki nerwowe;
 • drżenie mięśni;
 • rozdrażnienie i nerwowość;
 • zaburzenia rytmu serca;
 • drżenie mięśni;
 • tiki nerwowe.

To tylko kilka z przykładów tego, co może się dziać z chorym, jeśli postanowi samodzielnie odstawić spożywane regularnie przez wiele lat napoje wysokoprocentowe. Dlatego właśnie w takich przypadkach warto zrobić to pod ścisłą kontrolą lekarzy, którzy dołożą wszelkich starań, aby wszelkie tego typu objawy możliwie zminimalizować. Ośrodek AGNUS ma przygotowane specjalne sale, w których przeprowadzany jest detoks alkoholowy. Chory ma stały dostęp do personelu, który wspomoże go w tym trudnym czasie, możliwe jest również podanie środków wyciszających. Wszystko odbywa się w sposób bezpieczny oraz komfortowy dla osoby uzależnionej.

Detoks alkoholowy to pierwszy etap terapii w wielu przypadkach. Stosuje się go przede wszystkim u osób, które spożywały napoje wysokoprocentowe przez naprawdę długi czas, jeśli trunki były szczególnie niskiej jakości lub też miały bardzo destruktywny wpływ na stan chorego (w przypadkach psychozy lub padaczki poalkoholowej). Cały proces trwa od trzech do pięciu dni, ale czasami dłużej – to kwestia bardzo indywidualna, zależna od wielu czynników. W efekcie przeprowadzenia detoksu alkoholowego organizm jest nawadniany, dostarczane są składniki mineralne oraz witaminy, a także usuwane zostają nagromadzone toksyny. Wszystko to po to, aby dana osoba była w stanie rozpocząć dalszą terapię.

Pacjenci ze Żnina mogą czuć się w ośrodku AGNUS bezpiecznie i spokojnie, zarówno w czasie detoksu alkoholowego, jak i dalszej terapii. Placówka położona jest w niezwykle cichej okolicy, w otoczeniu lasów, a co najważniejsze dane osób przebywających w ośrodku nie są nikomu udostępniane.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami