Detoks alkoholowy – Chełmno

Nałóg to choroba, z którą zmaga się wiele osób na całym świecie. Dotyka zarówno młodszych, jak i starszych, bogatych i biednych, kobiety oraz mężczyzn. Wychodzenie z uzależnienia od alkoholu czasami zajmuje lata, a pierwszym krokiem, jaki często należy podjąć w takiej sytuacji, jest detoks. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia proponuje pomoc pacjentom z Chełmna, którzy chcieliby rozpocząć leczenie w profesjonalnej klinice, gdzie otrzymają wsparcie od wykwalifikowanych, a także posiadających odpowiednie doświadczenie lekarzy, pielęgniarek oraz psychoterapeutów.

Warto zacząć od tego, jak w ogóle rozpoznać, że ktoś może mieć problem z nałogiem alkoholowym. Zazwyczaj wymienia się tutaj kilka przykładów, które mogą wskazywać na to, że uzależnienie zaczyna się rozwijać:

  • dana osoba nie tylko pije częściej, ale w ten sposób leczy swoje frustracje;
  • zdarzają się incydenty związane z upojeniem alkoholowym, a także tak zwane luki w pamięci;
  • picie staje się częścią codzienności, a w przypadku braku dostępu do alkoholu osoba uzależniona staje się drażliwa;
  • pojawiają się incydenty picia w sytuacjach niedozwolonych, na przykład przed prowadzeniem pojazdu lub w ciąży.

W takich przypadkach często osoby z rodziny czy też przyjaciele zauważają, że coś złego dzieje się z osobą uzależnioną i to sygnalizują. Nie należy bagatelizować takich głosów. AGNUS Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia powstał dla wszystkich osób z Chełmna, które chcą przejść detoks alkoholowy oraz pełne leczenie, które w efekcie wyprowadzi ich z nałogu. Terapia jednak najczęściej jest kilkuetapowa, a jej długość zależy od stanu, w jakim chora osoba trafi do placówki, od czasu, jaki spędziła w uzależnieniu, a także od faktycznej chęci pozbycia się choroby.

Sam detoks alkoholowy trwa najczęściej od trzech do pięciu dni, w zależności od pacjenta. Ważne, aby przeprowadzany był pod okiem lekarzy oraz psychoterapeutów, co pozwoli zminimalizować, a nawet uniknąć pewnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Efektem przeprowadzenia całego procesu detoksu jest oczyszczenie organizmu chorego z toksyn, które czasami gromadziły się w nim przez lata, dostarczenie niezbędnych witamin oraz mikroelementów, a także nawodnienie. Dzięki temu pacjent poczuje się fizycznie wiele lepiej i będzie w stanie przejść do właściwej terapii indywidualnej lub grupowej, którą również proponuje ośrodek.

Osoby z Chełmna i okolic mogą zgłaszać się na detoks alkoholowy oraz terapię do ośrodka AGNUS telefonicznie przez całą dobę. Placówka gwarantuje pełną anonimowość osób, które zjawią się na leczenie.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami