Detoks Alkoholowy Słupca

Spożywanie alkoholu jest popularne wśród dorosłych osób w Polsce i nieodłącznie związane z licznymi wydarzeniami towarzyskimi. Niestety w przypadku niektórych osób picie rekreacyjne może stanowić pierwszy krok do alkoholizmu, ciężkiej choroby, z którą walka bywa dla wielu niezwykle ciężka. Osoby ze Słupcy, które zmagają się z chorobą lub dotknęła ona kogoś z ich bliskiej rodziny, mogą szukać pomocy w Prywatnym Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus w Poznaniu. Oferujemy nie tylko profesjonalny detoks alkoholowy, ale też terapię uzależnień, indywidualnie dostosowaną do każdego pacjenta.

Kompleksowe leczenie pod okiem profesjonalistów

W ośrodku Agnus pacjenci trafiają pod opiekę wykwalifikowanej kadry, mającej wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów uzależnionych od alkoholu. Każda osoba przebywająca w naszej placówce może liczyć na dyskrecję, dane osobowe każdego z pacjentów znajdują się pod ścisłą ochroną, zapewniamy całkowitą anonimowość. W ośrodku korzystamy z bardzo dobrze zaopatrzonego zaplecza, dlatego chorzy mogą liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie leczenia, od diagnostyki, przez detoks alkoholowy, aż po terapię. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty osoby uzależnione ze Słupcy, jak również rodziny chorych zmagających się z nałogiem.

Pierwsze kroki wyjścia z nałogu

Choroba alkoholowa może się rozwijać przez wiele lat, chorzy na pierwszych jej etapach często nie zdają sobie sprawy ze swojego uzależnienia. Obecnie stosuje się podział alkoholizmu na następujące etapy:
  • Faza I – prealkoholowa,
  • Faza II – ostrzegawcza,
  • Faza III – krytyczna,
  • Faza IV – przewlekła.
W I fazie alkohol spożywany jest w trakcie spotkań towarzyskich, osoba uzależniona często szuka okazji do spożywania wysokoprocentowych trunków. Prowadzi to do II fazy alkoholizmu, w której alkoholik często pije w samotności, powoli tracąc kontrolę nad uzależnieniem, alkohol jest dla niego odskocznią od codziennych problemów. Najbardziej zaawansowanym etapem alkoholizmu jest faza przewlekła, w której alkohol spożywany jest praktycznie na okrągło, a libacje zaczynają się już od samego rana. Leczenie uzależnienia możliwe jest dopiero po odstawieniu trunków, wiąże się to z zespołem abstynencyjnym, który w niektórych przypadkach może mieć niebezpieczne powikłania. Aby znacznie ułatwić proces trzeźwienia, pacjentowi zalecany jest detoks alkoholowy, przeprowadzany na terenie naszego ośrodka w początkowej fazie leczenia.

Proces wychodzenia z uzależnienia

Każdy pacjent ze Słupcy trafiający do naszego ośrodka może liczyć na kompleksową diagnozę, na początku przeprowadzane są badania stanu zdrowia chorego oraz stopnia jego uzależnienia. Procedury te pomagają indywidualnie dostosować leczenie do każdego pacjenta. W trakcie detoksu alkoholowego, następującego po diagnostyce, organizm pacjenta oczyszczany jest z toksyn. Choremu podawane są też suplementy witamin oraz mikroelementów, a także wyrównuje się gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu. Na zakończenie detoksu alkoholowego, trwającego przeważnie od 3 do 5 dni, pacjent otrzymuje środki farmakologiczne, które działają uspokajająco, w znacznym stopniu ułatwiając dalsze leczenie. Po zakończeniu odtrucia poalkoholowego choremu przypisywana jest terapia, doskonale dostosowana do jego potrzeb.

Ocena 0 / 5. Głosy: 0

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami