Detoks alkoholowy Kościan

Detoks alkoholowy dla osób z Kościana – skuteczny sposób na walkę z nałogiem

Alkoholizm nazywany jest także chorobą zaprzeczeń, a wszystko to dlatego, że w wielu przypadkach osoba uzależniona nie dopuszcza do siebie myśli związanej z utratą kontroli nad piciem. Niestety, granica między okazyjnym piciem a regularnym spożywaniem napojów wyskokowych jest bardzo cienka, dlatego też tak trudnym jest dostrzeżenie momentu, w którym picie przestaje być bezpieczne. Osoba będąca w szponach nałogu zaczyna szukać coraz to nowszych okazji do świętowania, znajdując dla siebie tym samym kolejne uzasadnienie spożywania alkoholu.

Jednym z sygnałów alarmowych jest picie w samotności oraz ukrywanie się z tym faktem przed najbliższymi. Bardzo często zdarza się również, że alkoholik, z biegiem czasu, potrzebuje coraz to większych dawek, a na uwagi pochodzące od najbliższych reaguje agresją. Regularne i niekontrolowane spożywanie alkoholu to równia pochyła. Jest to choroba, która nieleczona prowadzi do śmierci. Wszystkie osoby borykające się z alkoholizmem serdecznie zachęcamy do rozpoczęcia detoksu alkoholowego, który dedykujemy m.in. osobom zamieszkującym Kościan. Naszym pacjentom pokazujemy, że wyjście z nałogu, choć trudne, nie jest niemożliwe.

Kto jest szczególnie podatny na uzależnienie od alkoholu?

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to istnieje kilka czynników, mogących mieć wpływ na łatwość, z jaką dana osoba wpada w sidła nałogu. Mowa tu przede wszystkim o osobach:

  • mających nawarstwiające się problemy, z którymi przestały sobie one radzić,
  • poszukujących ucieczki od codzienności,
  • niepewnych siebie i słabych psychicznie,
  • w których otoczeniu zawsze pito dużo alkoholu,
  • które zaczęły sięgać po napoje procentowe w młodym wieku,
  • ulegających presji najbliższych.

Pierwszym krokiem ku wyjściu z nałogu, jest udanie się na detoks alkoholowy w poznańskim ośrodku Agnus, który dedykowany jest m.in. osobom zamieszkującym Kościan. Jego głównym zadaniem jest przetrwanie zespołu odstawienia alkoholu pod okiem doświadczonych specjalistów. Detoksykacja organizmu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi i nieraz niebezpiecznymi dolegliwościami, takimi jak napady padaczkowe, czy też majaczenie. To właśnie między innymi dlatego proces ten powinien odbywać się w naszej placówce, w której zatrudnieni są wyłącznie najlepsi i doświadczeni specjaliści służący pomocą oraz radą na każdym etapie detoksykacji.

Dlaczego osoby z Kościana powinny zdecydować się na detoks alkoholowy w naszym ośrodku?

Detoksykacja organizmu to proces złożony i trudny, który wiązać się może z licznymi komplikacjami zdrowotnymi. Przykładowo, wyżej już wspomniane napady padaczkowe mogą prowadzić do zawału serca, czy też udaru mózgu. Co więcej, charakterystyczne dla alkoholików omamy wiążą się z występowaniem niespodziewanych oraz niebezpiecznych zachowań, które powinny być pod kontrolą lekarską. Co równie istotne, majaczenie jest nierozerwalnie związane ze zbyt małą ilością elektrolitów, dlatego też leczenie w naszym ośrodku bazuje, m.in. na podawaniu niezbędnych płynów oraz mikroelementów drogą dożylną. Warto mieć świadomość, że detoks organizmu nie stanowi gwarancji wyjścia z nałogu. Nie zmienia to jednak faktu, że może stanowić on wstęp do podjęcia terapii.

Ocena 5 / 5. Głosy: 8

Jeszcze nie oceniono


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/platne/serwer153731/public_html/detoksalkoholowy.pl/wp-includes/functions.php on line 5379

Prywatny Ośrodek AGNUS
ul. Spławie 48
61-312 Poznań

telefon: 533 221 555
e-mail: kontakt@agnusterapia.pl

Ośrodek i telefon czynny 24/7

Skontaktuj się z nami